GüncelYazarlar

​GENETİK BİLİMCİ DİYOR Kİ ! CORONAVİRÜSÜN ATASI ABD

CNN Türk den geçilen haber benim için oldukça ilginç geldi. Bilim insanları, bir ilk olarak dünyayı kasıp kavuran  coronavirüs salgınına ilişkin geçtiğimiz hafta gen dizilimini tamamen çözmeyi başardığını duyurdu.         

Salgının genetik özellikleri ile ilgili bir açıklama da İngiliz Peter Foster den geldi. Foster, dünya genelinde elde edilen 160 coronavirüs genetik şifresinin incelendiği ve A tipi Coronavirüs ABD ve Avustralya’daki hastalarda görüldüğünü açıkladı. 

İngiliz genetik bilimci Peter Foster’in ABD’li Ulusal Bilim Akademisi (PNAS) yayınlanan araştırmasında coronavirüsün gen haritası hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Çin medyasının haberine göre, genetik bilimci Peter Foster, A tipi virüsün, coronavirüsün atası sayılan ve yarasalardan gelen bir virüs olduğunu tespit ettiklerini kaydetti. Foster’in A tipi coronavirüse ABD’de rastlandığını ve Çin’de görülen coronavirüsün ise mutasyona uğrayan B tipi olduğunu ileri sürdü.         

Diğer bir coronavirüs mutasyonu olan C tipi virüse ise Avrupa’da rastlandığı ifade edildi.16 Mart 2020 tarihinde Gökçeada’nın Sesi gazetesinde yazdığım ”KORONAVİRÜSÜN KAYNAĞIABD Mİ ?” başlıklı yazımı sanırım tekrar okumak farz oldu. Yazının linkini aşağıda yazıyorum.

https://gokceadaninsesi.com/%e2%80%8bkoronavirusun-kaynagi-abd-mi/

Okuyucularımın bir daha okumasında fayda görüyorum. Benden hatırlatması, sağlıcakla kalın. EVDE KALIN

147910cookie-check​GENETİK BİLİMCİ DİYOR Kİ ! CORONAVİRÜSÜN ATASI ABD
Total Page Visits: 612 - Today Page Visits: 2

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir