Güncel

102. YIL COŞKUSU

Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak milli mücadeleyi başlatmasının 102. yılı tüm yurtta olduğu gibi Gökçeada’da da yapılan pandemi kurallarına uygun sade bir tören ile kutlandı.

19 Mayıs 1919 Atatürk’ün Samsun’a çıkışı ile Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle “Gençlik ve Spor Bakanlığı” çelengi Gökçeada İlçe Milli Eğitim Müdürü Canip KÜÇÜKOĞLU tarafından Atatürk’e sunulmak üzere saat 10:00 da Cumhuriyet meydanında toplanıldı.

Pandemi koşulları nedeniyle kısıtlı katılım ile gerçekleştirilen törene bayramın coşkusunu içinde hisseden vatandaşlar da katılım sağladı.

Gökçeada MTAL tarafından organizasyonu gerçekleştirilen törende Gökçeada İlçe Milli Eğitim Müdürü Canip KÜÇÜKOĞLU sunumu yaptıktan sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşı katılım sağlayan tüm vatandaşlar ile gerçekleştirildi.

Resmi törenin sona ermesi ile birlikte CHP Gökçeada İlçe Örgütü ve ADD Gökçeada Şubesi çelenklerinin de sunumu gerçekleştirildi.

Gökçeada CHP İlçe Başkanı İsmail ÖZTÜRK ve Gökçeada ADD Şube Başkanı Mustafa SATAR tarafından sunulan çelenkler ile birlikte bazı vatandaşların da ellerindeki gülleri Atamıza sunmaları güzel görüntüler oluşturdu. Bu görüntüler pandemi nedeniyle 2 yıldır yaşayamadığımız coşkunun dışa vurumu olarak yorumlandı.

Tören sunumunda yapılan açıklamaya göre etkinlik akşam saatlerinde (saat 19:19 da) tüm okullardan ve belediye hoparlöründen yayınlanacak İstiklal Marşı ile kutlama sürdürülecek.

MİLLİ MÜCADELEMİZİN BAŞLANGICI OLAN BU GÜNÜ GENÇLERE ARMAĞAN EDEN ATAMIZA SONSUZ SEVGİ VE SAYGIMIZI TEKRARLARKEN HEPİNİZİN BAYRAMINI KUTLUYORUZ…

ÖNEMLİ NOT: Uzun zamandır 3 ayrı dilde (Türkçe, Rumca ve İngilizce) yayınladığımız haberlerimiz teknik nedenlerden dolayı bir süre sadece Türkçe olarak yayınlanacaktır. Okuyucularımızdan özür dileriz.

Total Page Visits: 673 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir