Güncel

2 ÖDÜLLÜ GÖKÇEADA KENT MÜZESİ 3 YAŞINDA

3 yıl önce bu gün açılarak ziyaretçi kabulüne başlayan Gökçeada Kent Müzesi 3 yılını doldurdu.

Gökçeada Belediye Başkanı Ünal ÇETİN’in göreve geldiği 2014 yılında çalışmalarına başladığı ve 3 yıllık çalışma ve hazırlığın ardından 2017 yılında açılarak ziyaretçi kabulüne başlayan müzede Gökçeada’nın tarihine ışık tutan eserler sergileniyor.

3 yılda 25.000’e yakın ziyaretçinin uğradığı müzeyi gezenler “Gökçeadayı tanımak için mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir mekan” yorumunda bulunuyorlar.

Açıldığı 2017 yılında Belediyeler Birliği tarafından “Altın Karınca” ve 2019 yılında da Tarihi Kentler Birliği tarafından “Müze özendirme Yarışması” ödüllerini kazanan müzeyi daha çok adayı ziyarete gelenler geziyor.

2 ödül aldığı halde 8000 nüfuslu Gökçeada’da her yıl nüfus kadar ziyaretçi ağırlayan müzeyi Gökçeada’da yaşayıp hala gezmeyenlerin çoğunlukta olması Gökçeada Belediye Başkanı Ünal ÇETİN’e buruk bir mutluluk yaşatıyor.

COVİD19 ile mücadele kapsamında tüm müzeler gibi ziyarete kapalı olan müzenin önümüzdeki günlerde açılarak ziyaretçilerini ağırlayacağı günlerin beklentisi ile Gökçeada Kent Müzesinin 3. yılını kutluyor ve bu müzeyi adamıza kazandırılmasında EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUZ.

Total Page Visits: 663 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir