2020-2021 EĞİTİM YILININ İLK HAFTASINDA GÖKÇEADA

Yüz yüze olmasa da başlayan 2020-2021 yılı eğitim ve öğretim sezonunun ilk haftası adamızda bulunan okullarda görevli öğretmen ve yöneticilerimiz için çok yoğun geçti.

Başlayan sezon için yaşanan belirsizliklerin bakanlıktan sık aralıklar ile gelen genelgeler ile giderilmeye çalışıldığı ilk haftada Mili Eğitim camiası adamızda yoğun mesai yaptı.

Sezon öncesi okul tamiratları, boya ve eksikliklerin giderilmesi için tulum giyen idareci ve öğretmen arkadaşlar başlayan sezon ile özledikleri öğrencileri için okulları doldurdu.

21 Eylül tarihine kadar telafi sürecek telafi eğitimleri, tamamlanması gereken sorumluluk sınavları, öğrenci ve velileri ile iletişim, öğrencilere ulaşması gerekli ders kitapları vb. işler için sadece mesai saatleri değil mesai dışında da Milli Eğitim camiası adamızda teyakkuz halindeydi ilk haftasında sezonun.

Yetişebildiğimiz kadar İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Canip KÜÇÜKOĞLU’nu takip etmeye çalıştık hafta içinde. Yetişmekte zorlandık kendisine. Okullarda ki hazırlıklardan- yapılan canlı ders yayınlarına kadar her şeyi yerinde takip eden Canip müdürümüz okullardan ve velilerden gelen talepler için de bizzat devreye girerek hızlanmasını sağlıyor. TEŞEKKÜRLER MÜDÜRÜM.

Milli Eğitim camiamızın bu koşturusuna öğrenci ve velilerde gereken ilgiyi göstererek karşılık veriyor. Tümünü takip etmek olanağımız olmasa da Gökçeada Ortaokulu tarafından kitapların dağıtılmasına velilerin ilgisi söylediğimizin canlı kanıtı.

Okula çağrılan velilere Maske ve sosyal mesafe kuralına uygun olarak (okul içine alınmadan okul bahçesinde) başlayan sezon ve süreç hakkında bilgi verilerek sınıf öğretmenleri tarafından ders kitapları teslim edildi.

5 ve 6. sınıflar için 1 gün ve 7 ve 8. sınıflar için ayrı 1 gün belirlenerek yapılan toplantılara katılım %90’ın üzerindeydi. Bu katılıma bakarak şunun rahatlıkla söyleyebiliriz. Gökçeadalılar eğitimin önemine inanmış ve çocukları için çabalayan öğretmen ve idareci arkadaşlar ile birlikte bunu başarmaya hazır.

Adamızda uzaktan eğitimi çeşitli nedenlerle takip edemeyen öğrenciler içinde bir sınıf açıldı. Açılan bu sınıfta bilgisayarı ya da televizyonu olmadığı için uzaktan eğitimi takip edemeyen öğrenciler (her okul için farklı gün ve saatlerde) hazırlanan sınıfta öğretmenler gözetiminde ders takip edecek.

Yapılan toplantının ilk günü velilere bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Canip KÜÇÜKOĞLU’nun, Gökçeada Ortaokul Müdürü Taner YILDIZ’a okulda görev yapan öğretmen arkadaşların başarısına itafen bir plaket vererek başarılı çalışmaların takdiri hak ettiğini belirtmesi yapılan güzel işlere duyarlılığın göstergesi olarak hafızalarda yerini aldı.

Başlayan eğitim sezonunda, harcanan emeğe ve gösterilen çabalara rağmen her şey yolunda mı sorusunu soracak olursak duyacağınız yanıt çok da olumlu olmayacak. Pandemi sürecinin değişken grafiği her şeyi belirsiz kılıyor.

Gökçeada Ortaokul Müdürümüzün toplantıda yaptığı konuşmada belirttiği gibi “haftaya ne yaşanacağını kesin olarak söyleyemiyoruz. Bakanlığın talimatlarına uygun olarak çocuklarımız için en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Buna da devam edeceğiz. Öğrenci, öğretmen, okul idaresi ve veliler olarak sürekli iletişim halinde olursak bu süreci en olumlu şekilde atlatırız” sözleri şu an için yapılması gerekeni çok güzel özetliyor.

Başlayan sezonun ilk haftası geride kaldı. Hijyen- maske- mesafe kurallarını unutmadan eğitim sezonunun tüm çocuklarımıza HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUZ.

Total Page Visits: 520 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: