EğitimGüncel

2020’NİN İLK KARNELERİ DAĞITILDI

Tüm yurtta olduğu gibi Gökçeada’da öğrenciler karnelerini alarak yarı yıl tatiline başladı.

Anaokulundan on ikinci sınıfa tüm öğrenciler bu gün karne heyecanı içinde tatile başladı.

Gökçeada Kaymakamı Ender Faruk UZUNOĞLU beraberinde Gökçeada İlçe Milli Eğitim Müdürü Canip KÜÇÜKOĞLU ile birlikte öğrencilerin heyecanlarına ortak olabilmek için okulları dolaştılar. Karnelerini kaymakamlarının elinden alma şansını bulan öğrencilerin heyecanı katlandı.

Sadece öğrencilerin karne heyecanı yaşadığını söylemek bu günü anlatmaya yetmiyor. Çünkü öğrenci velilerinin heyecanını görmezden gelirsek doğru yapmış olmayacağız.

Öğrencilerinin karnesini hazırlayıp dağıtım programı yaparken kendi çocuğunun okuluna da zaman ayırmak çok kolay olmasa gerek.

Bu gün tüm programlar karne heyecanı yaşayan çocuklarımız için yapıldı. Kimi veliler sınıfında yanında oldu çocuğunun, kimisi okul bahçesinde paylaştı çocuğuyla karne heyecanını.

Yoğunluğu nedeniyle okula gelemeyen veliler de telefonları elden bırakmadan beklediler ellerinde karnesiyle çocuklarını. Kısacası tüm aileler değer verdikleri çocuklarının karne heyecanına ortak olmak için çaba sarf ettiler bu gün.

Yapılan törenler ile başarılı öğrenciler alkışlarla tebrik edildi arkadaşları tarafından. Başarı sadece derslerle ilgili değil farklı konularda değerlendirildi. Gökçeada Ortaokulu da sporda başarı gösteren öğrencilerini sahneye alarak takdir etti.

Tüm okullarda öğretmen arkadaşların ve okul idarecilerinin ortak uyarıları vardı öğrenci ve velilere. İyi tatiller diyerek başladıkları cümlelerini tatilde dikkat etmelerini istedikleri ortak nokta olan çocuğunuzla olabildiğince vakit geçirin diyerek tamamladılar.

Çocuklarımızın telefon ve bilgisayarla geçirdikleri zamanın zararlarını ve yaşı ne olursa olsun çocukların anne baba ile geçireceği zamanın faydalarını anlatmaya çalıştı tüm eğitimcilerimiz.

VELİLERİMİZİN TATİL MODUNDAN ÇOK ÇOCUKLARIMIZIN 15 GÜNLÜĞÜNE ÖĞRETMENLERİ TARAFINDAN BİZLERE EMANET EDİLDİĞİNİ UNUTMAMALARI DİLEĞİYLE İYİ TATİLLER….

Total Page Visits: 1093 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: