Güncel

29 YIL ÖNCE MADIMAK’TA YAKILANLAR GÖKÇEADA’DA ANILDI

29 yıl önce Sivas’ta bir katliam yaşandı. İnsan görünümlü yaratıklar 35 insanı diri diri yakarak 29 yıldır unutamadığımız (bin yıllarca da unutulmayacak) bir acının ateşini yüreğimize bıraktılar.

Ne failleri bulundu bu katliamı yapanların, ne de davalar sonlandırıldı 29 yıldır. Açılan göstermelik davalar da zaman aşımına uğratılarak adeta ödüllendirildi katliamı yapanlar ve yaptıranlar.

29 yıldır bu acının ateşini yüreğinde taşıyan Gökçeadalılar da unutMADIMAKlımda mottosuyla bir basın açıklaması eşliğinde protesto ederek andılar katledilenleri.

Oluşturulan “Tertip Komitesi”nin girişimi ile Gökçeada Cem Kültürevi Derneği önünde buluşan Yüreği yanık Gökçeadalılar, ellerinde yakılanların isimleri yazılı dövizlerle Cumhuriyet Meydanına yürüdüler.

Ellerinde yakılanların isimleri yazılı dövizler ve “Sivas’ı unutma, unutturma” sloganı ile Cumhuriyet Meydanına gelen Gökçeadalılar önce saygı duruşunda bulundular yakılan aydın ve sanatçılar için.

Gökçeada Cem Kültürevi Dernek Başkanı Hayrettin ALTUNCEVAHİR tarafından okunan basın açıklaması ardından yakılanların isimleri tek tek okundu. Her isim okunduğunda toplanan Gökçeadalılar burada diyerek onları yüreklerinde taşıdıklarını ve unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını beyan ettiler hep bir ağızdan.

Gökçeadalıların gerçekleştirdiği “Anma Etkinliği”ni videomuzda izleyebilirsiniz. İYİ İZLEMELER..

 Bir çok acıya tanıklık etmiş ülkemizde 1993 yılı ayrı bir yer tutar tarihimizde. Uğur MUMCU’nun katledilmesi ile başlayan yıl bitmeden bir çok acının ateşini bırakmıştır yüreklerimize. Faillerin bulunması ve yargılanması yerine korunması ve kollanması ayrı bir acıdır yüreğimizde.

BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE YAŞAMAMIZI HAZMEDEMEYENLERİ (YA DA FARKLI HESAPLAR İÇİNDE OLANLARI) UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ…

Total Page Visits: 1033 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir