Güncel

3 MAYIS HABERLERİ GÜNEŞHAN SES VE ŞAMPİYONLAR

3 Mayıs tarihini Gökçeada çok yoğun geçirdi. Adamıza gelen İsmet GÜNEŞHAN seçim çalışmalarının yanı sıra haklarını arayan Sağlık emekçilerinin hak arama eylemine destek verdi. Sağlık emekçileri mobing ve baskılara karşı basın açıklaması yaptı. Son olarak da Gökçeada Ortaokulu öğrencilerinin Çanakkale il birincisi olduktan sonra gittikleri bölgeler arası şampiyonada başarılı olarak Türkiye şampiyonasına gitmeye hak kazandıkları haberi Gökçeadalıları mutlu etti.

Bu yoğun gündemde bizde bu haberleri ayrı başlıklarda bütün olarak yapmayı ve siz değerli okuyucularımızla paylaşmaya karar verdik.

İSMET GÜNEŞHAN GÖKÇEADA’DA

10 gün sonra yapılacak seçimlerde CHP Çanakkale birinci sıra adayı İsmet GÜNEŞHAN seçim çalışmaları için adamızdaydı. Kuzu Limanında partililerin  (Millet İttifakını oluşturan partililerin) oluşturduğu kalabalık bir grup tarafından karşılanan GÜNEŞHAN ve birlikte adamıza gelen DEVA Partisi İl Başkanı Berkan KARACA ve DEVA Partisi Genel Merkez Teşkilat Koordinasyon Kurulu Üyesi Özlem KURUM kendilerini karşılayanlar ile tek tek tokalaştı.

Coşkulu kalabalık uzun bir konvoy ile merkezde bir tur atarak ilçe binasına ulaştı. CHP Gökçeada İlçe binasında bir süre sohbet eden GÜNEŞHAN, zaman geçirmeden esnaf ve kurum ziyaretlerine başladı. Hazırladığımız videoda ziyaret fotoğraflarını slayt olarak izleyebilirsiniz. (tüm fotoğraflar haber sonunda ki galeride görülebilir. İYİ İZLEMELER..

Esnaflarımızı ve bazı kurumları (Gökçeada Belediyesi, Gökçeada ADD, Gökçeada Esnaf Odası, Gökçeada Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi ve Cemevi) ziyaret eden GÜNEŞHAN, “Bu işi ilk turda bitirelim ülke zaman kaybetmesin” diyerek Bay Kemal’e destek istedi.

İsmet GÜNEŞHAN’ın esnaflarla sohbetlerinde “Ben MV seçilmek için sizden oy istemiyorum. Çünkü tek adam rejimini yıkarak iktidar olamazsak ben vekil seçilsem de anlamı kalmaz” sözleri dikkat çekti.

İsmet GÜNEŞHAN saat 12:30 olduğunda ziyaretlerine ara vererek Gökçeada Devlet Hastanesi bahçesine geçti. Çünkü burada baskı ve mobinglere karşı sağlık emekçilerinin basın açıklaması vardı. (açıklamayı ve açıklamadan sonra GÜNEŞHAN’ın yaptığı destek konuşmasını sonraki başlığımızda detaylandıracağız)

Basın açıklamasından sonra ziyaretlerine devam eden İsmet GÜNEŞHAN, saat 16:00 da Yeni Bademli Köyüne geçerek köy kahvehanesinde köy sakinleri ile buluştu. Neden bu iktidardan kurtulmalıyız konusunda bir konuşma yapan GÜNEŞHAN, köylülerin sorunlarını dinleyerek sorularını yanıtladı.

Adamızdan ayrılmadan Gökçeada’nın Sesi için kısa bir açıklama yapan GÜNEŞHAN, “her gittiğim ilçede, her gittiğim köyde Millet İttifakına güvenin her geçen gün arttığına şahit oluyorum. İnanıyorum ki en az yüzde 60 ile iktidara geliyoruz. Son 10 gün bu oran daha da yükselecek” diyerek seçimler ile ilgili düşüncelerini dile getirdi.

14 MAYISTA YAPILACAK SEÇİMLERİN ÜLKEMİZE HAYIRLI OLMASI VE HUZUR GETİRMESİ DİLEĞİYLE…

SAĞLIK EMEKÇİLERİ HAKLARINI ARIYOR 

Ülkemizin her köşesinde gördüğümüz, duyduğumuz sağlık emekçilerinin sorunları adamızda daha da can yakıcı.

Adamızda görev yapan sağlık emekçilerinin sendikası SES, kendilerine baskı ve mobing uygulayan liyakatsiz yöneticileri ve sorunlarına kulak tıkayan üst düzey yöneticileri bir kez daha uyarmak için yaptığı basın açıklamasında sorunlarını ve nedenlerini anlattılar.

Sorunlarını ve kendilerine uygulanan baskı ve mobingi detaylı olarak dile getirdikleri basın açıklamasını ve sonrasında eyleme destek veren İsmet GÜNEŞHAN’ın sözlerini videomuzda izleyebilirsiniz. İYİ İZLEMELER..

HAYATIMIZI TESLİM ETTİĞİMİZ SAĞLIK EMEKÇİLERİNİN SORUNLARI BİZİM SORUNUMUZDUR. SAĞLIK EMEKÇİLERİNİN SORUNLARI ÇÖZÜLMEZ İSE BEDELİNİ HALK OLARAK BİZ ÖDERİZ.

BAŞARILI KIZLARIMIZ MEŞALELER İLE KARŞILANDI

Geçtiğimiz yıl il birincisi olmasına rağmen Bölgeler arası grup müsabakalarından öteye gidemeyen Gökçeada Ortaokulu Küçük Kızlar Masa Tenisi Takımı bu yıl başarılarına yeni başarılar ekleyerek yoluna devam ediyor.

7-11 Nisan tarihlerinde yapılan müsabakalarda Çanakkale İl Birincisi olan kızlarımız, 01-03 tarihlerinde yapılan bölgeler arası grup müsabakalarında dereceye girerek 26-28 Haziran tarihlerinde Rize Fındıklı’da yapılacak Türkiye Masa Tenisi Finallerine gitmeye hak kazandı.

Haberin adamızda duyulması üzerine kızlarımız Nursima SUCUOĞLU, İrem SARIOĞLU ve Asya İDO için Cumhuriyet Meydanında meşaleler eşliğinde karşılama gerçekleştirildi.

Antrenörleri Murat KAYA ve Turgay DERELİ tarafından müsabakalara hazırlanan kızlarımızın hedefi Türkiye Şampiyonluğunu adamıza getirmek.

Başarılı kızlarımızı Cumhuriyet Meydanında karşılayan aileleri, öğretmenleri, idarecileri (İlçe Milli Eğitim Müdürü Savaş MURATOĞLU’da aralarında) ve Gökçeadalılar gururla karşıladı. Yapılan karşılamayı kısa bir video ile paylaşıp gururumuz kızlarımıza karşı görevimizi yerine getirdik. İYİ İZLEMELER..

GÖKÇEADA ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİ DERSLERİNİN YANI SIRA BİR ÇOK SPOR BRANŞINDA DA BAŞARILARINA DEVAM EDİYOR. HEPSİNİ TEBRİK EDİYORUZ…

Total Page Visits: 912 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir