Güncel

32 PROJE İLE 4006 TÜBİTAK BİLİM FUARI

Gökçeada’da bugün ortaokul öğrencilerinin bilim fuarı heyecanı vardı. Gökçeada Ortaokulu ve Gökçeada İmam Hatip Ortaokulunun 82 öğrencisi günlerdir hazırladıkları projelerini bugün açılışı yapılan Bilim Fuarında sergilediler.

Gökçeada Ortaokulu adına Matematik Öğretmeni Ramazan ÇÜRÜK, İmam Hatip Ortaokulu adına Türkçe Öğretmeni Meliha YAVAŞ’ın proje yürütücülüğünü yaptığı bilim fuarında 82 öğrencinin yanı sıra 29 öğretmen görev aldı.

Gökçeada Kaymakamı Dr. Serhat DOĞAN’ın açılışını yaptığı bilim fuarına protokolün yanı sıra çok sayıda Gökçeadalı katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşımızın okunması ile başlayan bilim fuarının açılışında öğrenciler jimnastik gösterisi ve 2 bilimsel gösteri yaparak açılışa renk kattılar. Bu renkli anları videomuzdan izleyebilirsiniz. İYİ İZLEMELER..

Gösterilerin ardından Gökçeada Kaymakamı Dr. Serhat DOĞAN ve protokolün birlikte kestiği kurdele ile bilim fuarının açılışı gerçekleşti.

32 projenin tamamını Gökçeada Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Mahir UYGUN ile birlikte inceleyen ve bilgi alan Gökçeada Kaymakamı Dr. Serhat DOĞAN, proje gerçekleştiren öğrencilerin coşku ve heyecanlarına yakından tanıklık etti.

Ege’de yaşayan 2 komşu ulusun ortak ezgilerini araştıran çalışmalardan- oyun müziklerinin psikolojiye etkisini araştıran projelere, rüzgar enerjisinden yararlanma yollarından- istasyonlarda durmadan yolcu alabilen trenlere, kimyasallar içeren kirli suların bitkilere verdikleri zararlara dikkat çeken projelerden- fısıldayan motiflere ve kültürel mirasımızı oluşturan yapı örneklerine (taş binalar) farklı konulardan oluşan projelerin yer aldığı bilim fuarı öğrencilerimizin duyarlılıkları konusunda katılımcıları mutlu etti.

Biz büyüklerin kendi aramızda küçük hesaplar peşinde koşarak yaşadığımız ortamda küçüklerimizin ilgilendikleri konular geleceğimiz adına umut verici.

PROJELERDE GÖREV ALARAK BİLİM FUARININ GERÇEKLEŞMESİNE VESİLE OLAN 82 ÖĞRENCİMİZ VE 29 ÖĞRETMENİMİZ BAŞTA OLMAK ÜZERE FUARIN GERÇEKLEŞMESİNE KATKI SUNAN HERKESE SONSUZ TEŞEKKÜRLER.

Total Page Visits: 894 - Today Page Visits: 2

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir