6 LI MASANIN DEĞİŞTİRDİĞİ MÜZİĞE AYAK UYDURAMAYANLAR

Hepimizin en az bir kez bir düğün törenine gitmişliği vardır. Düğünlerde orkestranın çaldığı müzik eşliğinde davetli katılımcılar dans eder eğlenir.

Vals ile başlayan müzik genelde halay çekerek biter ama arada çok farklı müzikler ile katılımcılar coşarak kurulan yeni aileyi kutlar.

Hepimizin bildiği bu gerçeği dile getirmekte ki amacıma gelince. Orkestranın müziği değiştirdiği anlarda pistte oluşan durumdur. Orkestra vals çalarken slow dansın büyüsü ile pistte salınan çiftler, sambaya ya da başka bir müzik çalmaya başlayınca pist karışır.

Bazı çiftler orkestranın değiştirdiği müziğe uyum sağlayarak coşku içinde eğlenmeye devam ederken bazı çiftler kala kalır pistin ortasında. Çiftlerden biri yeni müziğe ayak uydurmaya çalışırken diğeri pisti terk etmek için hamle yapar. İlginç görüntüler ortaya çıkar kısa süreliğine.

Ülkemizde siyaset yapan (ya da yapmaya çalışan) kişilere baktığımızda benzerliği gözlemleyebiliriz bu günlerde. Alışıla gelen siyasi ortamda 6 lı masanın değiştirdiği müzik başta iktidar olmak üzere tüm partilerde siyaset yapan (ya da yapmaya çalışan) kişileri ters köşe yaptı.

6 lı masanın değiştirdiği müziğe bazı siyasetçiler ayak uydurarak danslarına devam ederken, ayak uyduramayanlar komik görüntülere yol açıyor. Bazı siyasetçiler pisti terk ederken müziğe ayak uyduramadığı halde pisti terk etmeyenlerin durumu ise daha vahim.

6 lı masa liderlerinin özgüvenleri ile oluşturduğu birlik ve beraberlik anlayışı içinde oluşturdukları atmosferi anlamayan (ya da anlamak istemeyenler) siyasetçiler (tüm partilerin örgütleri içinde) pistte kalabilmek uğruna kendi siyaset anlayışlarına zarar verdiklerini fark etmiyorlar. Ezberlerine uymayan bu yeni durumda küçük hesaplar peşinde koşarak halkın taleplerine yanıt veremez duruma düşüyorlar.

6 lı masayı oluşturarak ülkemizin içinde bulunduğu durumdan kurtulması uğruna tüm halkımıza umut veren liderlere düşen bir görevde, bu komik duruma zaman geçirmeden el atmaları gerekliliğidir. Masada oluşturulan birlik beraberlik anlayışına uygun hareket etmeyen kadrolarına gereken uyarıları yaparak değiştirdikleri müziğe ayak uydurmalarını sağlamaları gerekiyor.

6-7 ay sonra yapılacak seçim sonucu ne olursa olsun müziğe ayak uyduramayanları siyaset sahnesinden çıkaracak. Müziğe ayak uydurabilecek yeni yüzler ortaya çıkacak siyaset sahnesine.

SİYASETİ KENDİ ÇIKARLARI İÇİN DEĞİL, HALKA HİZMET ETMEK AMACI İLE YAPAN TÜM SİYASETÇİLERE DÜŞÜNCELERİ NE OLURSA OLSUN SAYGI DUYMAK GEREKLİLİĞİNE İNANIYOR VE DİĞERLERİNİ PİSTİN DIŞINA DAVET EDİYORUZ.

Total Page Visits: 1079 - Today Page Visits: 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: