9 KÖYDEN BİRİ GÖKÇEADA

9 köyden kovulanlar 10. köye gitmek yerine köylerde kalıp güzel yaşam için ellerini taşın altına koyma kararı vermişler. Bu güzel insanlar 9 köyden biri olan Gökçeada’mızda Gökçeada Belediyesi ile işbirliği yaparak bir etkinlik gerçekleştirdiler.

Gökçeada Belediyesinin davetlisi olarak (9 Köy Sosyal Kooperatifi, Formex ve Rota Gelişim) adamıza gelen misafirler bu gün Gökçeada Belediyesi Kadın ve Çocuk Atölyelerinde etkinlik gerçekleştirdiler.

Etkinlik için adamıza gelen Formex Kurucu ortakları Murteza SANCAR ile Baki DEMİR, Rota Gelişim’den Tuğba KAPLAN ve 9 Köy Kurucu Ortakları Serhat KUTLAY, Yasemin ULUÇINAR, Yester ÖZMERİNOĞLU, İlkin ERKORKUT, Zeynep ÇUKADAR (Uzman Sosyal Çalışmacı Terapisti) ile İstanbul Bilgi Üniversitesi Doktora Öğretim Görevlisi Ersin UYGUN çocuklar ve kadınlar ile yaptıkları etkinlik için Gökçeadalılar ile bir araya geldiler.

Gökçeada Belediyesi Çocuk Atölyesinde “Sıfır Atık” konusu irdelenirken aynı saatlerde Kadın Atölyesinde de “Güçlü İletişim, Mutlu Aile” konusu irdelendi. Gökçeada Belediye Başkanı Ünal ÇETİN tarafından kadınlara dağıtılan karanfiller ellerinde tüm dikkatleri ile konuya odaklanan Gökçeadalı Kadınlar çocuklarımız kadar heyecanlı olmasalar da bu tür etkinliklerin sürekli hale getirilmesi gerekliliğini vurguladılar.

Çocuk Atölyesinde ise işlenen konuya çocuklarımızın katılımı ve geri dönüşüm performansı etkinliği gerçekleştiren konukları çok mutlu etti. 9 köyden biri olarak Gökçeada’nın seçilmesinde ki kararın doğruluğu bu gün çocuklarımız tarafından onaylanmış oldu.

Özellikle Gökçeada Ortaokulu 7-A sınıfından 3 öğrencimizin (Ecrin AKPOLAT, Sıla GÜVERCİN ve Sevde ÇİNER) Tuz Gölümüzü konu alan sunumları gelecek için kararlara çocuklarımızı ortak etme zamanının çoktan geldiğini ve geçmeye başladığını gösteriyor.

Öğrencilerimizin sunumunu ve 9 Köy felsefesi ile bu gün yapılan etkinliğin açıklamasını videomuzdan izleyebilirsiniz. İYİ İZLEMELER

Zamanın nasıl geçtiği anlaşılmayan etkinlikler sonrası Gökçeada Belediye Başkanı Ünal ÇETİN ile makamında bir araya gelen konuklar sıradaki etkinlikler ve bu gün yapılan etkinlikten geri dönüşler ile ilgili sohbet ederek daha yaşanılır bir Gökçeada için yapılması gerekenler ile ilgili görüşlerini paylaştılar.

9 KÖYDEN KOVULUP 10. KÖY YOK DİYEREK KÖYLERİNİ YAŞANILIR YAPMAK İÇİN EMEK HARCAYANLARA SELAM OLSUN

Total Page Visits: 1708 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: