Güncel

98 YIL ÖNCE BUGÜN

29 Temmuz 1923 tarihinde imzalanan Lozan Barış Antlaşması gereği ülkemiz sınırları içinde yer alan Gökçeada’mız (İmroz) 98 yıl önce bugün (22 Eylül 1923) fiili olarak teslim alınarak sınırlarımıza dahil oldu.

Bu önemli tarih her yıl düzenlenen “Kurtuluş Günü” etkinlikleri düzenlenerek anılmaya başlandı.

98. yıl nedeniyle bugün de ülkemizin kurtarıcısı ve cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk Anıtına yapılan çelenk sunumları gerçekleştirildi.

Gökçeada Ortaokulu öğretmeni Döne ERBEY tarafından sunuculuğu yapılan etkinlikte protokol sırası ile çelenk sunumları gerçekleştirildi.

Gökçeada Kaymakamı Dr. Serhat DOĞAN, Gökçeada Garnizon Komutanı Deniz Yarbay Selim KAHVECİ ve Gökçeada Belediye Başkan Vekili Ercan İPEK protokol sırası ile Atatürk Anıtına çelenklerini sundu.

Çelenk sunumları ardından tüm katılımcılar ile saygı duruşunda bulunarak ve İstiklal Marşımız okunarak bayrağımız göndere çekildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından kürsüye gelen Gökçeada Ortaokulu Öğretmeni Hüseyin DOĞAN günün anlam ve önemini anlatan konuşmasını gerçekleştirdi.

Güne özel hazırladığımız videomuzda saygı duruşu, İstiklal Marşı ve güne özel resimler eşliğinde konuşmayı izleyebilirsiniz. İYİ İZLEMELER.

98 yıl önce başlayan Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde tüm farklılıklarımızla birlikte yaşam hakkımızın çok daha uzun yıllar sürmesi dileği ve kararlılığı ile bize bu vatanı canlarını hiçe sayarak armağan eden BAŞTA ATATÜRK OLMAK ÜZERE TÜM ŞEHİT VE GAZİLERİMİZE SONSUZ SAYGILARIMIZLA…

303770cookie-check98 YIL ÖNCE BUGÜN
Total Page Visits: 634 - Today Page Visits: 4

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir