Güncel

ABU DABİ’DE VERİLEN MESAJ GÖKÇEADA’DA YANKI BULDU

Gökçeada Zeytinliköy’de doğan ve çocukluğu da adada geçen Ekümenik Patrik ve İstanbul Başepiskoposu I. Bartholomeos “İnsan Kardeşliği Belgesi”nin’ imzalanmasının 1. yıl dönümü nedeniyle gittiği Abu Dabi’de söylediği “Dinler arası diyalog olmazsa dinler arasında barış olmaz” mesajı Gökçeada’da yankı buldu.

Patrik Bartholomeos, etkinlikte yaptığı konuşmada Dinlerin siyasetin yerini alamayacağını söyleyerek, “Bununla birlikte savaş ve şiddeti reddeden ısrarcı çözümler önerebilir ve bunun yerine hoşgörü ve dayanışma için çaba gösterebilir. Barış her zaman bir görevdir; Vizyon, bağlılık, mücadele ve sabır gerektirir” dedi.

Bartholomeos’un bu mesajı yıllardır din, dil ve etnik farklılıklara rağmen barış içinde yaşanan Gökçeada’da olumlu yankı buldu. Gökçeadalılar dünyanın bir çok noktasında olduğu gibi Gökçeada’nın da “diyalog varsa barış olur” sözüne örnek gösterilebileceğini belirttiler.

BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE YAŞAMADA OLDUĞU GİBİ BİR ÇOK KONUDA DA DÜNYAYA ÖRNEK OLABİLECEĞİMİZ BİR COĞRAFYADA YAŞAMANIN GURURUNU YAŞAYAN GÖKÇEADALILARA SELAM…

Total Page Visits: 1075 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir