GüncelYazarlar

ADA DA DÜŞÜNEN İNSAN OLMAK! ZOR

Adamızda ve Türkiye genelinde yaşanan Covid-19 pandemi salgını nedeniyle bugünlerde zirve yapmaya doğru gittiği yaşadığımız bir gerçektir. Daha dikkatli olmak zorundayız, kurallara uymalıyız. Sosyal mesafeye dikkat edip, kesinlikle maskesiz dolaşmamalıyız. Hijyene önem vermeliyiz. Daha sağlıklı günlerde sevenlerimizle ve adalılarımız ile bir arada olmak en içten dileğimizdir.           

Bildiğiniz gibi, Gökçeada Cemevinin kurucusu ve şu ana kadar yönetim kurulunda görev almaktayım. Her yıl geleneksel olarak Gökçeada Cem evinin Muharrem orucundan sonra yaptığı Aşure gününü bu sene 5 Eylül Cumartesi günü yapmayı planladık ve gerekli izinleri almışken pandemi de ki son gelişmeler üzerine Gökçeada Cem evi Yönetim Kurulu olarak yaşanan bu duruma duyarsız kalamazdık ve yaptığımız son yönetim kurulun da  bu sene için Aşure etkinliğimizi oy birliği ile yapmama kararı aldık.              

Üyelerimizin ve Gökçeada halkının sağlığı bizim için daha önemli olduğunu düşünerek  ileride sağlıklı günlerde buluşmak için  Aşure günü için sosyal mesafeye özellikle dikkat etmek şartıyla bizlere gereken izni veren Gökçeada Kaymakamımız sayın, Dr. Serhat Doğan’a Gökçeada Cem evi Yönetim Kurulu olarak teşekkürlerimizi sunarız.           

Bu sene Aşuremizi pişiremedik, Semahımızı dönemedik ama;Sanma, SEMAH boş bir dönüş şeklidir, insan bedeninde coşku selidir. Zannetme gök böyle duruyor, gördüğün kainat SEMAH dönüyor…!         

Diyerek daha sağlıklı günlerde, nice Muharrem yas-ı matemlerinde ve Aşure günlerimiz de buluşmak dileğiyle esen kalın, gelecek yazımızda buluşmak dileğiyle… 

Yazarın notu:
           Son günlerde adamızda yoğun olarak konuşulan ancak dedikodu olarak değerlendirebileceğim, konu için ancak şunu diyebilirim.”Testis unus, testis nulus” Yani Latince bir deyim olan, tek şahit şahit sayılmaz anlamına gelir. Saygılarımla sevgili okuyucular…         

Dalai Lama’nın aşağıdaki sözler yol gösterici olabilir;”Düşüncelerine dikkat et, çünkü onlar SÖZ olur.

Sözlerine dikkat et, çünkü onlar DAVRANIŞ olur.

Davranışlarına dikkat et, çünkü onlar ALIŞKANLIK olur.

Alışkanlıklarına dikkat et, onlar senin KARAKTERİN olur.

Karakterine dikkat et, çünkü o senin KADERİNİ oluşturur.

Kaderine dikkat et, çünkü o senin YAŞANTIN olur.”

Total Page Visits: 785 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir