Güncel

ADA DAYANIŞMASI SAHAYA İNDİ

Yıldızkoy’un imara açılması sürecinde, Gökçeada Belediye Meclisinde 1/1000 imar planı revizyon kararı (Ekim Ayı Toplantısı) sonrası oluşan tepkiler üzerine başlayan “Yıldızkoy İmara Açılmasın” protestoları ile oluşan “ADA DAYANIŞMASI” ismi altında bir araya gelen aktivistler bugün sahaya inerek Gökçeadalılardan ıslak imza desteği istedi.

Geçtiğimiz günlerde Yıldızkoy’da gerçekleştirdikleri etkinlikler ile (Yıldızkoy temizliği ve Yıldızkoy’da piknik) kamuoyunun ilgisini konuya çekmeye çalışan “ADA DAYANIŞMASI” aktivistleri bugün Pazar yerinde açtıkları stant ile Gökçeadalılardan imza desteği talebinde bulundular.

Gökçeada Belediye Meclisinde alınan 1/1000 imar planı revizyon kararının Gökçeada Kaymakamlığı tarafından bakanlığa gönderildiği bilgisi üzerine onaylanmaması için harekete geçen ADA DAYANIŞMASI, bakanlığın bu karara onay vermemesi ve Yıldızkoy ile birlikte tüm kıyıların imara kapanmasını talep ediyorlar.

Sabah erken saatlerde pazar yerine gelerek imza toplamaya başlayan aktivistler öğle saatlerine kadar devam ettirdikleri etkinlik ile hem Pazar esnafından hem de pazara alışveriş için gelen Gökçeadalılardan destek istediler. 200’ün üzerinde imza desteği sağlayan (sadece bugün gerçekleşen etkinlikte) aktivistler, bu işin peşini bırakmayarak adamızın betonlaşmasına karşı duracağız diyerek etkinliklerinin devam edeceğini belittiler.

SELAM OLSUN BETONA KARŞI DOĞAYI SAVUNANLARA, SELAM OLSUN KÜÇÜK HESAPLAR PEŞİNDE OLMADAN VE ÇİFTE STANDART YAPMADAN DOĞA KATLİAMINA KARŞI DURANLARA, SELAM OLSUN GERÇEK DOĞASEVERLERE..

Total Page Visits: 795 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir