“ADA DAYANIŞMASI”NDAN ULAŞIM TALEPLERİ İÇİN DAYANIŞMA ÇAĞRISI

Gökçeada Yıldızkoy’un imara açılması tartışmalarında bir araya gelenler tarafından “Ada Dayanışması” ismi ile oluşturulan platform, Gökçeadalıların GESTAŞ’tan ulaşım ile ilgili taleplerini duyuracak eylem için harekete geçti.

Yapılması planlanan eylem için tüm Gökçeadalılara destek çağrısı yapan “Ada Dayanışması”, sosyal medyada yaptığı çağrıyı el ilanı haline getirerek sokakta, pazarda, işyerlerinde, kahvehanelerde vb. Gökçeadalılara ulaştırdı ve destek talebinde bulundu.

“Sorun bizlerin kişisel sorunu değil, hepimizin ortak sorunudur. Tüm farklılıklarımızı bir kenara bırakarak bu taleplerimiz için birlikte hareket etmeli ve birlikteliğimizi, sorunu hepimizin sahiplendiğini göstermeliyiz” sözleri ile konuya açıklama getiren “Ada Dayanışması” ulaşım ile ilgili taleplerin yazılı olduğu el ilanını Gökçeadalılara dağıttı.

Duyurularının ulaşmadığı Gökçeadalılara ve Gökçeada sevdalılarına da gazetemiz aracılığıyla çağrı yapan “Ada Dayanışması”, 09. 04. 2022 Cumartesi günü saat 12:00 de Kuzu Limanında olalım, gemi ile karşıya geçerek GESTAŞ’a ulaşım ile ilgili taleplerimizi iletelim diyerek çağrısını yineledi.

Total Page Visits: 228 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: