GüncelYazarlar

ADA RÜZGARI, YEREL YÖNETİM VE MÜLKİ İDARE

Ada rüzgarının farklı farklı esiş şekillerini göreceğimiz mevsimlere yavaş yavaş geçiyoruz.

Kimi sefer lodos şeklinde, bazen karayel olarak Gökçeada’mız da esip duracak, her zaman ki gibi.         

Tarihsel olarak da adamızın rüzgarlı ada olarak anılması, bu gerçeği bizlere hatırlatmaktadır.         

Kimi rüzgar vardır, tatlı tatlı eserken insanlığı birleştiricidir, huzur verir. Kimi rüzgar vardır, ortalık da tozu dumana katar. Kaos yaratır, ayrıştırıcıdır.         

Yerel Yönetim ve Mülki İdarenin Gökçeada’mız için birlikte hareket etmesi, yapılacak işlerin kalitesini arttıracağı gibi, kalıcı eserlerin yaratılmasını kolaylaştıracaktır. Adamızın bir vizyonu olacaktır. Bazı şeyler yapıla yapıla geleneksel hale gelecektir. Ada yaşayanlarını birleştirecek, Gelecek seferi özlemle bekleyecektir.         

Bu birliktelik ada rüzgarının tatlı tatlı esmesini sağlar. Gökçeada da birlik-beraberlik içinde iyi günde de kötü günde de yek vücut olmamızı sağlayacaktır. Aksi taktirde, bir taraf bir yöne, diğer taraf diğer yöne doğru çekerek hizmet etmek istediklerinde bundan ada halkı olarak bizler bölünmüş olacağızdır. Bu durum ada rüzgarının sert esmesine, ayrıştırıcı olmasına sebebiyet verecektir. Kimse mutlu olmayacaktır.          Gelin ada yaşamının, kültürünün farkında olan ben adalıyım diyen tüm Gökçeadalılar birlikte olalım, güç birliği yapalım. Güç zehirlenmesi yaşamayalım. Adamıza zarar vermekten kaçınalım.          Biliyoruz ki,  KONTROLSÜZ GÜÇ GÜÇ DEĞİLDİR. Unutmayalım, bizleri yönetenler geleceğe bırakacakları eserlerle daima hayırla anılacaklardır.         

Adamızda gündüzleri uzun süreler elektriğin kesilmesi, bir festivali yapmayı beceremeyişimiz Gökçeadamıza yakışmıyor. Hava alanımızın hizmet dışı olması, ada yaşayanlarının sağlık sorunlarında zaruri olan helikopter hizmetinin olmaması, yapılan Devlet Hastahanesi inşaatının durması da Gökçeadamıza yakışmıyor.         

Şapkamızı önümüze koymanın kısır çekişmelerin adamıza fayda getirmeyeceğini artık anlamamız lazım.         

Gökçeadamızın sorunlarının çözümü için uğraş veren ve çözebilen, monolog değil diyaloğun yolunu açanların yolu açık, ADA RÜZGARI da arkanızda olsun.

Total Page Visits: 640 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: