”ADA”MIZ DAN ”ANA” KARAYA SESİMİZ GELİYOR MU?

Gökçeada’mızda ulaşım ve sağlık da yaşadığımız sorunların neden olduğu can kayıplarının son halkası olan İsmail Bulmuş arkadaşımızın acısı daha dinmeden, Hasan Çelik’in kalp krizi geçirmesi aklımıza kötü şeyler getirdi desek yeridir. Neyse ki bu sefer helikopter hastalanan arkadaşımızı alabildi de Çanakkale de yapılan müdahaleden sonra hayata yeniden sarıldı. Bizler de ada halkı olarak yeni bir üzüntü yaşamamış olduk. Arkadaşımıza en içten dileklerimle geçmiş olsun diyorum.          

Adamızda yaşanan bu son iki olaydan sonra yetkili ve sorumlulara çözüm üretmeleri için buradan soruyorum. ”Ada”mız dan ”Ana” karaya sesimiz geliyor mu? Yaşadığımız sağlık ve ulaşımda ki sorunlarımıza deva olabilecek misiniz? Adamızın en acil ve öncelikle çözülmesi gereken sorununabiran önce ivedi olarak el atın. İnsan hayatından daha önemli bir şey olabilir mi? Yaşam hakkına saygının gereğini yerine getirin. Bu konuyu savsaklayıp, ertelemeyin ada halkımız yoksa yetki sahibi olup bu yetkisini yerinde ve zamanında kullanmayanları hiçbir zaman affetmeyecektir. Olacak her can kaybında sizleri sorumlu tutacaktır.         

Adamızda sürekli olarak bulunması için kiralanacak gece görüşü de olan bir helikopterin varlığını sağlamak çok mu zor. Nasıl ki devletimiz itibarda tasarruf olmaz diyorsa, insan sağlığı söz konusu olduğun da ise tasarrufu hiç göz önüne almamamız lazım. Büyük devlet olmanın gereği yerine getirilsin, adamızın sorununa kesin olarak neşter vurulup bu iş kesin olarak çözülsün. Vatandaşlarımız da bu tür üzücü sıkıntılarla bir daha hiç karşılaşmasın.         

Adamızın, en kalabalık olduğu yaz döneminde bile o kadar sık karşılaşmadığımız, Covit-19 salgını vakalarına en sakin, nüfus olarak da fazla yoğun olmadığımız bu günlerde daha çok dikkat etmeliyiz. Hiçbir zaman ihmal etmeden kurallara uyalım. GÖKÇEADA EVDE KAL. Sağlıklı olmak hepimiz için çok önemlidir. İş işten geçmeden kendimizi ve çevremizdekileri koruyalım.

Total Page Visits: 258 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: