Güncel

AĞLATAN 18 MART ORATORYOSU

18 Mart Çanakkale Zaferimizin 108. yılı için Gökçeada’da gerçekleştirilen anma programında Gökçeada MTAL öğrencilerinin sergilediği oratoryo izleyenlere duygusal anlar yaşattı.

Saat 10:00 da çelenk sunumu ile başlayan gün Gökçeada MTAL tarafından düzenlenen programla devam etti.

Gökçeada MTAL öğretmenlerinden Cansu SOLMAZTEKİN’in sunuculuğunda yapılan çelenk dunum törenine Gökçeadalıların ilgisi yoğun oldu.

Gökçeada Kaymakamı Dr. Serhat DOĞAN, Gökçeada Garnizon Komutanı Topç. Komd. Bnb. Mahir ÇELİK ve Gökçeada Belediye Başkanvekili Ercan İPEK sırası ile çelenk sunumlarını gerçekleştirdikten sonra hep birlikte okunan İstiklal Marşı ile programın ilk bölümü tamamlandı.

Saat 10:30 da Gökçeada Kütüphanesi Çok Amaçlı Salonunda Gökçeada MTAL tarafından hazırlanan anma programı öğrencilerden Sultan KARŞİN ve Baran YAMAN sunuculuğunda başladı.

Tıklım tıklım dolu olan salonda hep birlikte okunan İstiklal Marşımızın ardından şehitlerimizin ruhlarına kuran tilaveti gerçekleştirildi.

Günün anlam ve önemini anlatmak için sahne alan Tarih Öğretmeni Ökmen ALTAY’ın konuşması izleyicilerin 18 Mart Çanakkale Zaferine bakışlarına eminim yeni pencereler açtı. Kendisini TEBRİK ve TEŞEKKÜR ediyoruz.

Ökmen Hocadan sonra Gökçeada MTAL Ana Sınıfı öğrencisi miniklerimiz ellerinde bayraklarla sahnede yerlerini aldılar. Haber içindeki videomuzda miniklerimizi de izleyebilirsiniz. Peşinden İlyas ALAYLI Hocamızın coşku içinde okuduğu şiir ile izleyiciler duygusal anlar yaşadı.

İlyas ALAYLI Hocamızdan sonra sahneye çıkan Gökçeada MTAL Öğrencileri, kendilerine gitarıyla destek veren Eskişehir Osman Gazi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik öğrencisi İpar ALTAY ile birlikte izleyenleri ağlattılar.

15 dakikadan az bir süre içinde izleyenleri büyüleyen, duygusallaştıran ve ağlatan gençlerimizi kutlamak için kelimeler yetersiz kaldı. Çelenk sunumundan sonra okunan İstiklal Marşımız ile birlikte miniklerimizin ve gençlerimizin gösterilerini videomuzda izleyebilirsiniz. İYİ İZLEMELER..

Ökmen ALTAY’ın konuşmasında belirttiği gibi Türk halkı (Türk askeri) esir alınabilir, öldürülebilir ama asla mağlup edilemez. 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİMİZİN 108. YILI KUTLU OLSUN.

496220cookie-checkAĞLATAN 18 MART ORATORYOSU
Total Page Visits: 1080 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir