Güncel

ALTINCI YILINDA 15 TEMMUZ ANMA ETKİNLİĞİ- GÖKÇEADA

15 Temmuz hain darbe girişiminin altıncı yılı tüm yurtta olduğu gibi Gökçeada’da da gerçekleştirilen etkinliklerle anıldı.

Cuma namazından sonra şehitlerimiz için okunan “Mevlit” ile başlayan etkinlikler gece 12:15 de okunan sala sonrası sabah namazına kadar devam eden Kuran tilavetleri ile sonlandırıldı.

Saat 17:30 da Gökçeada MTAL tarafından hazırlanan “15 Temmuz Şehitlerimizi Ebru Sanatı ile Yaşatıyoruz” sergisinin açılışı Gökçeada Cumhuriyet Meydanında Gökçeada Kaymakamı Dr. Serhat DOĞAN tarafından gerçekleştirildi.

Gökçeadalılar sergiyi gezerek sergide yer alan şehitlerimiz başta olmak üzere tüm şehitlerimizi bir kez daha andı.

Saat 20:00 olduğunda Gökçeadalılar “Birlik ve Beraberlik Yürüyüşü” için ellerinde bayraklar ile toplanma alanında bir araya gelmişlerdi. Gökçeada Kaymakamı Dr. Serhat DOĞAN’ın toplanma alanına gelişi ile birlikte yürüyüş başladı.

Gökçeadalıların oluşturduğu kalabalık etkinliklerin devam edeceği Gökçeada Cumhuriyet Meydanı’na kadar sessizce yürüyerek birlik ve beraberlik içinde yaşama güzelliğine vurgu yaptı.

Gökçeada Cumhuriyet Meydanında hazırlanan etkinlik alanına yerleşen Gökçeadalılar, hep birlikte saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşımızı okudu.

15 Temmuz hain darbe girişiminin altıncı yılında Gökçeada’da gerçekleştirilen anma etkinlikleri kapsamında saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Gökçeada Kaymakamı Dr. Serhat DOĞAN tarafından yapılan konuşmayı videomuzdan izleyebilirsiniz. İYİ İZLEMELER.

Gökçeada Cumhuriyet Meydanında gece boyunca hain darbe girişimine karşı çıktığı için şehit olan yurttaşlarımız için dualar edilerek, şiirler okunarak ve alana kurulan sinevizyon perdesinden programlar izlenerek şehitlerimiz anıldı.

Etkinlik boyunca Kızılay Gökçeada Şubesi katılımcılara ikramlarda bulunarak anmaya damgasını vurdu.

Saat 24:00 e doğru gerçekleştirilen anma etkinliğini haberleştirmek için biz alandan ayrılırken, Gökçeadalılar yarı uykulu gözler ile de olsa şehitlerimiz için “Demokrasi Nöbeti”ni tutmaya devam ediyordu.

CANLARI PAHASINA BU VATAN TOPRAKLARI ÜZERİNDE HUZUR İÇİNDE VE BİR ARADA YAŞAMAMIZI SAĞLAYAN TÜM ŞEHİT VE GAZİLERİMİZE SONSUZ ŞÜKRANLAR.

Total Page Visits: 502 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: