Güncel

ANNELER GÜNÜ, GÖKÇEADA PAZARI VE 65 YAŞ ÜSTÜ DIŞARI İZNİ ÇAKIŞINCA

Gökçeada Pazarı, 65 yaş üstü 4 saatlik dışarı çıkma izni ve “Anneler Günü” çakışınca Gökçeada bu gün sosyal izalosyon kuralına uygun hareketlilik yaşadı.

Bir kaç istisna kuralsızlığın yaşanması kurallara uyanları rencide etse de Gökçeada’da bu gün yüzler gülüyordu. Nasıl gülmesin yüzler; günlerdir evden çıkamayan 65 yaş üstü 4 saatliğine de olsa dışarıya çıkıyor, anneler aldıkları hediye ve çiçekler ile mutluluğu yaşıyordu.

Sokağa çıkma iznini farklı algılayarak pazara gelen yaşlılarımız olsa da kendilerine yapılan uyarılara uyarak günün güzelliğine gölge düşürmediler. Sabah erken saatlerde pazar yerine gelerek esnaflar ile sohbet eden Gökçeada Belediye Başkanı Ünal ÇETİN öğle saatlerinde de 65 yaş üstü yaşlı anneleri ev ev dolaşarak karanfil hediyesiyle günlerini kutladı.

Yapılan bir sosyal deneyden bazı görüntülerle başlayıp Gökçeada Belediye Başkanı Ünal ÇETİN’in “Anneler Günü” mesajı ile sona eren videomuz tüm anneler için. İYİ İZLEMELER

Bu gün sadece Ünal Başkan değildi karanfil dağıtan. Gökçeada Kaymakamlığının hediye karanfillerini merkezde emniyet güçleri, köylerde de jandarma annelere ulaştırırken Gökçeada CHP’de pazar yerinde annelere karanfil dağıttı.

Bu gün annelere ulaşan çiçekleri hazırlayan çiçekçiler yoğun bir mesai yaptı. Sipariş verilen çiçekleri zamanında hazırlayıp mesajlarını yazmak ve yerlerine zamanında ulaşmasını sağlamak için var gücüyle çalışan çiçekçilerimiz yorulsalar da mutluydular.

Dışarı çıkma izni ile evlerinden çıkan 65 yaş üstü büyüklerimiz de çok mutluydular bu gün. Havanın da güzel olması hepsinin güzel bir 4 saat geçirmelerine neden oldu.

Tüm güzelliklere rağmen istisna sayılsa da kurallara aldırmayan ve kendilerini farklı gören vatandaşlarımız, kurallara uyanları biraz üzse de Gökçeada güzel bir hafta sonu yaşadı. Gökçeada’nın Sesi olarak kendilerinin diğerlerinden farklı olduğunu zannedenlere bir çift sözümüz var. Bu süreçte hepimiz aynı derecede sorumluluk almalıyız. Bu sıkıntılı süreç ancak el ele verilirse aşılabilir. Umarım en kısa zamanda bunu fark ederek sürece olumlu katkı sağlarsınız. Bunu yapacağınız umudu ile şimdiden teşekkürler.

HAKLARINI HİÇ BİR ZAMAN ÖDEYEMEYECEĞİMİZ ANNELERİMİZİN ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN.

Total Page Visits: 622 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir