Güncel

ARAŞTIRMA KOMİSYONU KURULDU

Gökçeada Belediye Meclisi Eylül ayı toplantısında belirlenen gündem maddeleri dışında verilen önerge kabul edilerek son 10 yılda yapılan ihaleleri araştıracak bir komisyon kuruldu.

Belirlenen 15 gündem maddesinin görüşülmesi için toplanan meclise 4 imzalı bir önerge verildi. Ahmet AYDIN, Ercan İPEK, Şebnem AVCI ve Hikmet İnciser ÇELİK tarafından verilen önergenin amaç ve hedefini Ahmet AYDIN “Ortalıkta dolaşan ve belediye yöneticilerini ve çalışanlarını yıpratmaya yönelik söylentilerin araştırılarak gerçeklerin ortaya çıkmasını istiyoruz” diyerek açıkladı.

Önerge ile son 10 yıl içinde (2009-2014 yücel ATALAY ve 2014-2019 Ünal ÇETİN başkanlığı dönemler) belediye tarafından yapılan ihalelerin araştırılması ve gerçeklerin ortaya çıkartılarak söylentilerin ortadan kaldırılması amaçlanıyor.

Önergenin gündeme alınması oylandı ve oy birliği ile kabul edildi. Önergenin gündeme alınması ile birlikte Belediye Başkanı Ünal ÇETİN söz alarak “Böyle hassa bir konuda dikkatli ve tarafsız olmak zorundayız. Bu nedenle oluşturulacak 3 kişilik komisyonda her partiden bir meclis üyesinin yer alması gerektiğine inanıyorum” dedi.

AK Partili 2 meclis üyesinin de komisyonda yer almak istememesi üzerine komisyonda AK Partili meclis yer almadı.

A. Mahir UYGUN, Ahmet AYDIN ve Ercan İPEK olarak oluşan Araştırma Komisyonu son 10 yılda belediyenin gerçekleştirdiği ihaleleri mercek altına alarak söylentilere konu olan ihalelerde gerçekleri ortaya çıkartacak.

Gökçeada’nın Sesi olarak bu konuyu takip ederek detayları siz okuyucularımız ile paylaşmaya devam edeceğiz.

DAHA YAŞANILIR BİR GÖKÇEADA İÇİN SÖYLENTİLERLE DEĞİL GERÇEKLERLE YÜZLEŞELİM DİYEN BELEDİYE BAŞKANI VE MECLİS ÜYELERİNE ALKIŞ.

Total Page Visits: 573 - Today Page Visits: 2

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir