GüncelYazarlar

ASKIDA DEMOKRASİ !…

Ülkemiz yönetilemiyor. O duruma geldik ki Türkiye de yeni rejimle birlikte yasama, yürütme ve yargı erkleri birleştirilmiş oldu. Tek elde toplanan erkler ülkemizde laik demokratik sosyal hukuk devleti, özgürlükleri teminat altına alınmış eşit yurttaş kavramını, örgütlü toplum yapısını, sendikaları ve de büyük oranda basın da iktidarın eline geçince halkın sesini duyurması iyice baskı altına alındı.           

Maalesef ülkenin ekonomik durumu da yönetme kabiliyeti ortadan kalktıkça giderek yaşama mücadelesi verenler için çıkılmaz bir hal aldı. Küçük-büyük şehirlerimizde uygulamaya konulan askıda ekmek, askıda fatura, askıda kira, askıda kredi kart borcu gibi uygulamalar Türkiye’nin alt-orta gelir düzeyindekilerin içinde bulunduğu ekonomik krizin göstergeleridir. Açlık sınırında yaşama mücadelesi veren milyonlar bu ülkenin evlatlarıdır. Hiç de hak etmedikleri sorunlarla boğuşup durmaktadırlar. Temel neden ülkenin yönetilememesidir. DEMOKRASİNİN ASKIDA OLMASIDIR !…

Okunabilecek birkaç gazetenin gerçekleri yazması karşısında Basın İlan Kurumunun bu gazetelere karşı uyguladığı resmi ilan vermeme durumu, RTÜK’ün (Radyo Televizyon Üst Kurulu) durmaksızın ısrarla uyguladığı yine birkaç muhalif Televizyon kanalını ve Radyoyu baskı altında tutmak için ardı” ardına ceza kesmesi olayları bu ülkede giderek faşizan uygulamalar olarak orta yerde durmaktadır.           

Son günlerin modası haline gelen muhalif gazetecilere, muhalif siyasi parti yöneticilerine yönelik şiddet içeren fiili saldırılar ÜLKEMİZDE DEMOKRASİNİN ASKIDA OLDUĞUNU göstermektedir. Şöyle bir hatırlarsak son olarak gazeteci Levent Gültekin, 20 kişilik bir grubun saldırısına uğramıştır. Daha önce de; Gelecek Partili Selçuk Demirağ, gazeteci Sabahattin Önkibar, Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu, Korkusuz Gazetesi yazarı Ahmet Takan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in danışmanı gazeteci Murat İde, yerel gazete sahibi Metin Işık ve SONAR Araştırma Şirketi sahibi Hakan Bayrakçı bu tür fiili saldırılarda nasiplerini almışlardır.           

Unutulmasın, her türlü ”Biat kültürüne” karşı çıkmak özgürlük nedenidir. Özgürlük ortamında kuvvet mazluma değil, zalime karşı kullanılır.           

Esen kalın…

Total Page Visits: 586 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir