AYNI ANDA FARKLI NOKTALARDA ÇIKAN YANGIN GÜÇLÜKLE SÖNDÜRÜLDÜ

Neden, neden, neden… Bir tesadüf mü, bir kişinin dikkatsizliği mi yoksa kasıt mı var bu yangınların arkasında. Bir alanda 3-4 noktada birden başlayan yangın kafalarımızda çok soru işareti bırakıyor.

Duymadığımız zaman şaşıracak noktaya geldiğimiz “Gökçeada’da Geven Yangını” haberi yine Gökçeadalıları üzdü.

Aynı anda 3 noktada (4 olabilir) birden başlayan ve Gökçeada Orman İşletme Şefliğine bağlı itfaiye araçlarının Uğurlu civarında çıkan bir yangına müdahale için gittiği saatlerde merkeze yakın bir alanda çıkan “Geven Yangını” güçlükle söndürüldü.

İtfaiye araçlarının su takviyesi için alandan ayrıldığı anlarda vatandaşların ve jandarma görevlilerinin yangının yayılmaması için verdikleri uğraşlarda objektifimize yansıdı.

Gökçeada Belediyesine ait 2 itfaiye aracının yetişmekte zorlandığı (defalarca su takviyesi yaparak) yangın Gökçeada Garnizonuna bağlı itfaiye aracının da destek vermesi ile kontrol altına alınabildi.

Yangının fark edildiği andan itibaren Gökçeadalılar ile birlikte olay yerinde çalışmaların içinde bulunan Gökçeada Kaymakamı Dr. Serhat DOĞAN ve İlçe Jandarma Komutanı Tğm. Ayhan KARADAĞ yangın kontrol altına alınana kadar alandan ayrılmadı.

Farklı noktalarda başlaması ve rüzgar nedeniyle hızla genişleyen yangın, rüzgarın ters olması nedeniyle merkezde bulunan yerleşim yerlerine inmedi ama zamanında müdahale edilmeseydi (çıktığı noktalarda bulunan tepeye ulaşsaydı) rüzgarın etkisiyle oldukça büyük bir alana zarar vermesi içten bile değildi.

Yangının kontrol altına alınması ile rahatlasak da alanda yanan ağaçlar içimizi acıttı. Yangına müdahale anlarının görüntülerini videomuzdan izleyebilirsiniz. İYİ İZLEMELER..

ADAMIZDA KANIKSAMAYA BAŞLADIĞIMIZ BU GEVEN YANGINLARI İLE İLGİLİ GEREKLİ SORUŞTURMALARIN TİTİZLİKLE YAPILMASI VE İHMALİ YA DA KASTI BULUNANLARA GEREKLİ CEZALARIN VERİLMESİ DİLEĞİYLE..

Total Page Visits: 69 - Today Page Visits: 4

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: