GüncelYazarlar

AYNILAŞMAK MI  ORTAKLAŞMAK MI

Millet İttifakı tarafından bugün açıklanan “Ortak Mutabakat Metni” toplumun geneli tarafından olumlu karşılanırken metinde beklediğini bulamayanların yanıtlaması gereken bir soru AYNILAŞMAKMI? ORTAKLAŞMAK MI?

En solundan en sağına geniş bir yelpazede farklı düşünceleri ortak bir amaç etrafında bir araya getiren “Millet İttifakı”nın açıkladığı “Ortak Mutabakat Metni” ortaya çıkardı ki; farklı düşünceleri savunan 6 siyasi partinin liderleri çok önemli konularda ortaklaşmışlar.

Aynılaşmadan ortaklaştıkları konuların başında farklı düşüncelere saygı çerçevesinde ülkemizi düze çıkaracak bir yönetim şekli geliyor.

Aynılaşmış düşünceleri savunanların seçtikleri bir lider tarafından yönetilen bir ülke mi? Yoksa ortaklaşmış düşünceleri ile oluşturulacak bir meclis tarafından yönetilecek bir ülke mi?

Hepimizin farklı düşünceleri, farklı yaşam biçimleri ve yaşamdan farklı beklentilerimiz vardır ve olması gereken de budur. Kullanacağımız oylarla nasıl yönetileceğimizi kendimiz seçeriz. BİREY OLARAK VERDİĞİMİZ OYA SAHİP ÇIKARAK VE ARKASINDA DURARAK BUNU GERÇEKLEŞTİREBİLİRİZ.

Farklı düşüncelerin bir araya gelerek ortaklaştıkları bir metinde her cümlenin bizim beklentilerimiz doğrultusunda olmasını beklemek farklılıkların zenginlik sayıldığı ülkemizde her şeyden önce kendimize ihanettir. Kendi düşüncemizi ve kendi yaşam biçimimizi savunmak en doğal hakkımız olduğu kadar ortaklaştığımız düşünce ve yaşam biçimi sahip bireylere de saygılı olmalıyız.

Düşüncemizi ve yaşam biçimimizi ön plana çıkarmanın yolu bizim düşüncemizi ve yaşam biçimimizi uygulamaya sokacak partiye oy vererek oluşacak mecliste çoğunluğa ulaşmayı sağlamak. Çünkü oluşacak mecliste her düşünce ve yaşam biçimi aldığı destek oranında temsil edilecek.

Açıklanan “Ortak Mutabakat Metni”nde sadece kendi düşüncesini görmek isteyenler, kendi düşüncesinin tek doğru düşünce olduğunu savunanlar sizlere tekrar soruyorum SİZ AYNILAŞMAKTAN YANA MISINIZ YOKSA ORTAKLAŞMAKTAN YANA MI?

Bu soruya yanıt vermek için halkımızın 103 günü var. Fakat Millet İttifakını oluşturan partilerde görevli olanların (genel merkezden başlayarak parti örgütlerinde görev alan tüm yetkililerin) bu soruyu hemen yanıtlaması gerekiyor. ÇÜNKÜ ORTAKLAŞMAYI ANLAMAYAN (AYNILAŞMA SANAN) ÖRGÜT YETKİLİLERİNİN ÜLKEMİZE VERECEKLERİ ZARARIN TELAFİSİ OLMAYACAK..

490900cookie-checkAYNILAŞMAK MI  ORTAKLAŞMAK MI
Total Page Visits: 1385 - Today Page Visits: 3

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir