BAK ŞU KORONA’NIN YAPTIĞINA

Arkadaşlar, sevgili dostlar hele bir kulak verin dinleyin beni.         

Bu korona günlerinde, ”KORONA GÜNLERİ DOSTLARI” grubuna gireli beri bir haller oldu bizim telefon faturasına. Güncel fatura durumuma bakıyorum fırlamış gitmiş yukarılara. Eskiden hep sabit fatura ödemesi gelirdi. Şimdi ek GB almaktan iflahım kesildi, bu telefon şirketleri yoksa korona ile işbirliği içinde mi? diye aklımdan da geçmiyor değil hani. Dostluk böyle günlerde belli olur derler, lütfen bir akıl verin. 

Bazı arkadaşlar gruptan çık kurtul diyebilirler. Mümkünatı yok alışkanlık yaptı. Öyle güzel videolar, yazılar ve görseller oluyor ki  çıkmak imkansız. Yüksel kardeşim gruba gönderi yollamış, diyor ki kara dutlar kızardı haftaya hazır. Grubda olmasam nereden bileceğim kara dutların hazır olacağını değil mi?. Ama bir güncel faturaya bakıyorum, bir aynaya bakıyorum olmayan saçlarım diken diken olmuş.Acaba Aile ve Çalışma Bakanlığına yazsam mı?. Şu üçüncü paket dağıtımından 1.000 Tl. yardım alabilir miyim diye. Zamanında bizde bu güzel ülkemize o kadar hizmet ettik, gençliğimizde. E-devlete baktım, ümitsiz vaka neden derseniz emekliymiş-im diye zırnık koklatmayız diyorlar. İnanmasanız gogool amcaya sorun. Ne olacak bu memleketin hali derdik eskilerde, üstünede iki duble rakı atardık. Olurdu her yer güllük gülistanlık. Ama şimdi öyle mi?. Markette rakıların olduğu tarafa ancak selam verip, biraz tebessüm edip geçip gidiyoruz, yutkunarak.         

Elden bir şey gelmiyor, sizlere bunları yazarken hanım sesleniyor. Hasan çamaşırları asar mısın diyor. Televizyon tam bu arada kamu spotunda evde kal diyor, iyimi. Sıkıysa asma bu korona günlerinde. İçimden bir video daha atmak geliyor sizlere, battı balık yan gider diyorum. Balık dedim de aklıma geldi, güya Gökçeada da yaşıyoruz dört bir tarafımız deniz ya ara ki balık bulasın.Adamızda ki o küçücük balık halimiz deki dükkanlar da zaten gördüğümüzde balık fiyatları karşısında da iki gözümüz fal taşı gibi açılıyor. Hadi şimdi getirin bakalım rakı ve balık ikilisini sofraya da göreyim sizi. Kaç kişi kaldık emeklilikte, bu ikiliyi bir araya getirecek babayiğidi ben göremiyorum pek.Bulursanız, görürseniz bana da haber salın. Davetsiz misafir olarak bizde katılalım kıyısından köşesinden. Gerçi bizim Nasrettin hoca gibi kürkümüz de yok ki, itibar görelim.         

Köyümüzde bakkal da yok ki veresiye yazdıralım. Gazetelerde okuyor, televizyonda seyrediyoruz, hayırseverin biri bakkala gidip tüm veresiye yazdıranların borçlarını ödeyip gidiyormuş. Belki bizim köye de uğrardı diyorum aklım sıra. Nerede o şans bizde, gökten taş düşse bizi ıskalar.         

Aklım da sizde kalıyor ”KORONA GÜNLERİ DOSTLARI”. Acep ne yapsam bir akıl verin şöyle ucuz tarafından. Ucuz derken şu sıralar güzel ve yalnız ülkemde davetsiz Covid-19 virüsü ölümü de çok ucuzlattı bugünlerde.Aman kendinize dikkat edin evde kalın, sağlıcakla kalın. Akıl sağlığınızı korumaya dikkat edin. Yok akıllanmadım hala elimde telefon yeni bir video gönderiyorum sizlere. Seyrederken bu çaresiz garibanı da hatırlarsınız belki. Başka günler de başka gönderilerde buluşmak üzere, hoşca kalın esenlik içinde kalın.

Total Page Visits: 422 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: