Güncel

BALIKLAR GÖREV BAŞINDA

İç suların (Baraj, göl, gölet vb.) temizliğini ve kalitesini korumak, göletlerde yaşamın devamını sağlamak, mevcut su kaynaklarının flora yapısını korumak ve bunların yanı sıra gölet çevrelerinde farklı kuş vb. popülasyon ve türlerinin artırılmasını sağlamak amacı ile her yıl düzenli yapılan faaliyet çerçevesinde adamızda bulunan iç sulara 50.000 (elli bin) adet “Aynalı Sazan” yavrusu bırakıldı.

İlçemizdeki baraj ve göletler için tahsis edilen yavru balıklar Zeytinliköy Barajı ile Şirinköy, Dereköy ve Uğurlu göletlerine İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü çalışanları tarafından bırakıldı.

Eşelek Göleti’nde su seviyesinin hızlı düşmesi nedeniyle yavru balıkların yaşam şansı az olduğundan bu gölete balık tahsis edilmiyor. Geçtiğimiz yıl (2021) 28.000 (yirmisekiz bin) olarak gerçekleşen tahsis bu yıl 50.000 (elli bin) olarak gerçekleşti.

 Sularımızın (İçme, kullanma ve tarımsal sulama) kalitesini korumak için göreve başlayan balıklar kadar bizlere de görev düştüğü gerçeğini unutmadan çalışmada emeği geçen herkese TEŞEKKÜR ederken iç sularımıza bırakılan Aynalı Sazan yavruları adamıza HAYIRLI OLSUN.

Total Page Visits: 569 - Today Page Visits: 2

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir