Güncel

BARTHOLOMEOS’UN HÜZÜNLÜ GÜNÜ

Fener Rum Patriği Bartholomeos’un 4 kardeşinden (en küçükleri Bartholomeos) en büyüğü olan ablası Zaharula Arhantoni ANASTASİADİ 87 yaşında hayata veda etti.

1964 yılında (28 yaşında iken) çok sevdiği İmroz’dan Atina’ya göç ederek Anastasios ANASTASİADİ ile evlenen Zaharula Arhantoni ANASTASİADİ çiftinin 1 oğulları bulunuyor.

Yaklaşık 60 yıl önce İmroz’dan ayrılan Zaharula Arhantoni ANASTASİADİ’nin İmroz sevgisi hiç azalmadı. Rahatsızlıkları nedeniyle özel bakım alma noktasına gelinceye kadar her yıl ada ziyaretini eksik etmeyen Zaharula Arhantoni ANASTASİADİ’nin bu yıl için kararı da Paskalya’da İmroz’a gelip tekrar Atina’ya dönmemekti. Zaharula Arhantoni ANASTASİADİ çok sevdiği İmroz’a sağlığında dönemese de bugün kavuştu.

Çok sevdiği topraklara ebedi istirahatı için gelen Zaharula’ya kardeşi Bartholomeos ile birlikte Yunanistan İstanbul Başkonsolosu Georgia SOULTANOPOULOU ve çok sayıda seveni eşlik etti. 

Saat 10:30 gibi limana yanaşan gemiden inen BARTHOLOMEOS ve Zaharula’nın cenazesini Gökçeada Bozcaada Metropoliti Kyrillos SYKİS ile birliikte Zaharula’nın gelini, torunları ve çok sayıda Gökçeadalı karşıladı.

İlk olarak taziyeler için Zeytinliköy’de bulunan evlerine götürülen cenaze için Bartholomeos ve Zaharula’nın ailesi taziyeleri kabul etti.

Taziyelerin ardından oluşturulan kortej ile Kiliseye getirilen Zaharula için düzenlenen ayinin çok sayıda katılımcısı vardı.

Ayin bitiminde Zaharula çok sevdiği topraklardan bir daha gitmemek üzere kendisi için hazırlanan istirahatgahına yerleştirildi. IŞIKLAR İÇİNDE UYU ZAHARULA..

Cenaze ritüelinin tamamlanmasından sonra yemek için bir araya gelen davetlilere BARTHOLOMEOS ilgilerinden dolayı bir teşekkür konuşması yaptı.

Ablası Zaharula’nın vefatından dolayı hüzünlü olan BARTHOLOMEOS onu çok sevdiği topraklara kavuşturmuş olmanın mutluluğunu da birlikte yaşadı.

Gökçeada’nın Sesi olarak BARTHOLOMEOS başta olmak üzere Zaharula’nın oğlu, gelini, torunları ve sevenlerine “Başınız sağ olsun” dileklerimizi iletiyor ve Ortodoks komşularımıza sabır diliyoruz.  

Total Page Visits: 634 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir