GüncelYazarlar

BAY KEMAL’E YENİLMEK

Millet İttifakının 13.Cumhurbaşkanı adayı olan Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Cumhuriyetinin 2.yüzyılına girmek üzere olduğumuz 2023 yılını ”Yeniden Kemal” diyebilmek için çok sıkı bir şekilde kenetlendiği bir Türkiye gerçeği olarak görmekteyiz.

            Aslında bunun ilk işaret fişeklerini 2019 yılında yapılan yerel seçimlerde görmüştük. 1994 yılından bu yana siyasal İslam görüşçüleri tarafından yönetilen İstanbul ve Ankara gibi büyükşehir belediyelerinin CHP adayları tarafından kazanılması ile R.T.Erdoğan deyim yerinde ise ”Topal Ördek” konumuna düşmüştü. İstanbul’u kaybeden Türkiye’yi kaybeder deyimi hayata geçmek üzeredir, unutmayalım. Çünkü 2019 yerel seçimlerinde 11 büyükşehir belediyelerinin kazanılması ve yapılan hizmetler karşısında halkımız da daha iyi yönetilebiliriz duygusu yerleşmeye başlamıştı. 21 yıllık siyasi iktidara karşı yeni bir alternatifin doğum sancıları başlamıştı.

            Geldiğimiz noktada görmekteyiz ki R.T.Erdoğan en beklemediği bir sona doğru sürüklenmektedir. Bay Kemal’e yenilmek. Var olan ekonomik kriz ve ardından yaşanılan depremler, sel felaketleri R.T.Erdoğan’ın kazanma umudunu azalttı. İttifakın dağılması son umuduydu. Olmadı, o ihtimal de sönümlendi. 21 yıllık AKP iktidarı önümüzdeki seçimlerde son bulacak, halkımızın yüzü gülecek. Biliyoruz ki gülmek devrimci bir eylemdir. Halkımız bunu hak etmektedir. Rant düzenleri yıkılacaktır. Tarihin akışı bunu göstermektedir. Değişim talebinin önünde hiçbir güç engel olamayacaktır. Türkiye 14 Mayıs’ta AKP’den kurtulmaya hiç bu kadar yakın olmamıştır.

            Millet İttifakının yaşadığı 3 günlük krizde, CHP lideri Kılıçdaroğlu gelişmeler karşısında ”Hiç merak etmeyin bütün taşlar yerine oturacak” Halil İbrahim Sofrasını genişleteceğiz söylemi, güven ve ortak aklın çözüm bulacağının da söylemiydi ve başardılar. Hedef; kaybedeni olmayan bir zaferdir. Bunu sağladılar, artık gelecek zafer için önleri çok açıktır. Bundan sonrası için sakin olmak ve çok çalışmak gerekmektedir.

            Bu süreçte doğru tavır alan sol partiler (SOL Parti, HDP, EMEP, TİP, TKP) ülkenin AKP’den kurtulması için ellerinden geleni yapacaklarını belirtmesi de güç ve moral vermiştir. Halkın ezici bir çoğunluğu bu rejimi değiştirme iradelerine sahip çıkarak, umudu ve ortak mücadeleyi büyütme kararlığındadır. Unutmayalım Türkiye, Saray’ın bekası ile ülkemizin geleceği arasında bir yol ayırımına gelmiştir.

            Ortak akıl, ortak aday ”BAY KEMAL” geliyor.

            Esen kalın…Memleket güzel…”Bu Memleket bizim”

Total Page Visits: 772 - Today Page Visits: 3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: