Güncel

BEN İMROZ’U SEVMENİN ÖTESİNDE TAPIYORUM

Yoğun mesaisinden fırsat buldukça adamıza dinlenmeye gelen Ortodoksların ruhani lideri Patrik BARTHOLOMES, bu kez Sen Sinod (Ruhani Meclis) üyeleri ile birlikte adamızda.

Bartholomeos ile birlikte Metropolit Kyrillos SYKİS tarafından adamızda ağırlanan Sen Sinod üyesi metropolitler ve diğer konuklar (bazıları ilk kez adamıza geliyor) 2 günlük ziyarette adamızdan çok memnun kaldıklarını belirttiler.

Metropolit Kyrillos SYKİS tarafından davet edilerek Patrik Barholomeos ile birlikte adamıza gelen konuklar (İstanbul Adalar Metropoliti Sayın Dimitrios, Mürefte Metropoliti Sayın İrineos, Sivas Metropoliti Sayın Serafim, Kırklareli Metropoliti Sayın Andreas, İtalya Metropoliti Sayın Polikarpos, Kalamarias Metropoliti Sayın İoustinos, Demre Metropoliti Sayın Hrisostomos,  İstanbul Katolik Piskoposu Sayın Maksimilian, İzmir Katolik Piskopos Sayın Martin Klemek), adamızı çok beğendiklerini ifade ederek en kısa zamanda tekrar gelmek istedikleri gibi yakın çevrelerine de tavsiye edeceklerini belirttiler.

Adamıza her gelişinde olduğu gibi bu kez de Metropolit Kyrillos SYKİS ile ziyaretler gerçekleştiren BARHOLOMEOS, Gökçeada Kaymakamı Dr. Serhat DOĞAN ve Gökçeada Belediye Başkanı Ünal ÇETİN’i ziyaret ederek bir süre sohbet etti.

Yoğun programları arasında fırsat bularak düşüncelerini sorduğumuz BARTHOLOMEOS ve konuklar adamızda olmaktan çok memnun olduklarını belirtirken, Patrik BARTHOLOMEOS’a ayrı bir soru sorduk.

-Çok sevdiğiniz ve her fırsatta ziyaret ettiğiniz ve büyüdüğünüz yer olan adamızın tanıtımı için bir turizm elçisi gibi zaman ayırıyorsunuz. Bu konuda söyleyecekleriniz.

Derin bir nefes alarak sorumuzu yanıtlayan BARTHOLOMEOS,

-Benim İmroza bağlılığım sevgi kelimesi ile anlatılamaz. Bu bağ sevginin çok ötesinde. Ben İmroz’a adeta tapıyorum. İmroz güzelliklerini fırsat buldukça da yaşayabilmek için buraya geliyorum. Bu kez de yakın çalışma arkadaşlarım ile birlikte kısa bir sürede olsa bu güzellikleri yaşamaya geldik.

İmroz Aşığı Sayın BARTHOLOMEOS’a ve beraberindeki konuklara adamıza HOŞ GELDİNİZ diyor ve birçoğunuzun ilk kez geldiği ve yaşadığı adamızın güzelliklerini bilmeyenlere de aktarmanızı diliyoruz.

Total Page Visits: 1120 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir