Güncel

BERAT KANDİLİ GECESİ GÖKÇEADA

Tüm dünya Müslümanları için önemli bir gece olan Berat Kandili adamızın tüm camilerinde yapılan dualar ile karşılandı.

Bu gecenin önemine kısaca değinirsek, Berat (Berâet), Arapçada temize çıkma anlamına gelir. İslam inancına göre bu gecenin bereketli ve feyizli bir gece olması sebebiyle Mübarek Gece; günahların affı ve kulların temize çıkarılması sebebiyle de Berat Gecesi ve kulların ihsana kavuşmaları nedeniyle de Rahmet Gecesi gibi adlar da verilmiştir. Hazreti Muhammed, şöyle buyuruyor;”Şaban ayının 15’inci gecesini ibadetle geçirin, gündüzünde de oruç tutun. Çünkü Yüce Allah, bu gece dünya semasına rahmetiyle tecelli eder ve ‘Yok mu tövbe eden, tövbesini kabul edeyim. Yok mu rızık isteyen, rızık vereyim. Yok mu şifa isteyen, şifa vereyim. Yok mu başka isteği olan ona da istediğini vereyim’ buyurur.”

Bu kutsal gecede yapılan duaları ve cemaate yapılan hayırları görüntülemek için görev başındaydık. Fatih Camisinde aldığımız görüntülerin yanı sıra diğer camilerden de okurlarımızın gönderdiği fotoğraflar ile yapılan duaları sizlerle paylaşarak görevimizi yapıyoruz.

Bu kutsal gecede yapılan duaları çektiğimiz video ile sizlerle paylaşıp yapılan duaların kabul görmesini diliyoruz. İYİ İZLEMELER.

Edilen dualar sonrası hayırsever vatandaşlarımızın cami çıkışında dağıttığı “Hayır”lar içinde “Allah Kabul Etsin” diyoruz.

KUTSAL GECEDE DUA EDEREK AF DİLEYEN TÜM MÜSLÜMANLARIN DUALARININ KABUL GÖRMESİ TEMENNİSİYLE..

Total Page Visits: 636 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir