GüncelYazarlar

BİLİN BAKALIM KİMLER SİLAH ALABİLECEK !

Ülkemizde TCMB’nin faizi 100 baz puan daha indirerek politik faizi yüzde 15 den yüzde 14’e indirmesi ile TL. karşısında döviz fiyatları önlenemez şekilde yükselmeye devam ediyor. Tüm dünyada ülkeler para birimlerini korumak için faiz yükseltirken, maalesef ülkemizde tam tersi yapılmaya devam ediyor. Neticesini hep birlikte görüyoruz, olağanüstü bir ekonomik kaos yaşamaktayız. Gıda fiyatları dövize bağlı olarak her gün artmaya devam ediyor. Üretici perişan üretemiyor gübre fiyatlarında anormal artışla karşı karşıya. Besiciler hayvanlarına yem alamıyor, ineklerini kesimhaneye gönderiyor, bundan dolayı süt ve süt ürünlerinde anormal artışlar meydana gelmektedir.
           

Ülkemizin hali bu durumdayken, bilin bakalım kimler silah alabilecek! Bütün dertlerimiz bitti de silah sevdamız bir türlü bitmek bilmiyor.20 Yıla yaklaşan siyasal iktidarı sürecinde bireysel silahlanmayı arttıran AKP, özellikle 15 Temmuz’dan sonra binlerce silahın kaybolmasında da rol oynamıştı. AKP, şimdi de silah kullanma ve taşıma işlemlerini kolaylaştırdı.
           

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla, Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile diğer Aletler Hakkında Yönetmelikte değişikliğe gidildi. Görevi boyunca ve emekli olduktan sonra silah taşıma yetkisine sahip kamu görevlilerine çok sayıda yeni kadro eklendi.
           

Yönetmelik değişikliği ile 15 Temmuz’dan sonra kurulan ve kamudan ihraçlara yönelik itirazları değerlendiren Cumhurbaşkanlığı Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonunun üyelerine silah taşıma hakkı verildi. Ayrıca başka kimlere bu haklar tanındı kısaca madde madde bakalım, ağlanacak halimize. Ülkenin bütün sorunları bitti. Tek derdimiz vatandaşı nasıl silahlandırılacağı. İşte silah taşıma hakkı tanınan diğer kesimler;
           

1- Büyükşehir Belediyelerinin genel sekreterleri           

2- İl Özel İdarelerinin genel sekreterleri ve daha önce bu görevde bulunmuş olanlara da aynı haklar tanındı.         

3- Yapı, tesis, inşaat ve büyük onarım işleriyle fiilen ve bizzat uğraşan müteahhitlere tanınan silah taşıma ve kullanma hakkının kapsamı da genişletilmiş oldu. Şöyle ki yönetmeliğe eklenen madde ile bakanlıklarca belirlenecek sözleşme bedeline sahip müteahhitlere de yaptıkları işe ve bizzat bu işi yürütüp yürütmediğine bakılmadan silah taşıma hakkı verildi.           

4- On binlerce uzman erbaşa zati demirbaş tabanca hakkı verilmesi yönetmelik değişikliği ile sağlandı.           

5- Sayıştay Başkanı ve üyelerinin sahip olduğu emekli olduktan sonra silah alma ruhsatı alma hakkından, Sayıştay denetçileri de faydalanacaktır.           

6- Cumhurbaşkanlığı’na bağlı kurum ve kuruluşların üst düzey yöneticileri de emeklilik sonrası silah ruhsatı alması sağlandı.           

7- Görevleri boyunca silah taşıma hakkına sahip olan OHAL İnceleme Komisyonu üyeleri de, emekliliklerinin ardından rahatlıkla silahlanabilecekler.           

8- Gümrük koruma memurları, amirleri, cezaevi müdürleri, gardiyanlar.           

9- En az bir dönem muhtarlık, belediye başkanlığı ya da il genel meclis üyeliği yapanlar da emeklilik sonrası ömür boyu silaha kavuşacaklar.
           

Ne mutlu silah sahibi olacak ülkem insanlarına, bu saatten sonra kendimize, ülkemize dert edinecek hiçbir sorunumuz artık kalmadı demektir. Jack London’un bir sözüyle noktayı koyalım. ”Eğer bilmediğin bir oyun oynuyorsan ilk hamleyi daima rakibine bırak.”
           

Esen kalın… Memleket güzel…”Bu memleket bizim”

Total Page Visits: 706 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir