EğitimGüncel

BİR GENCİN FİKRİ GÖKÇEADALILARI ŞEHİTLER İÇİN BİR ARAYA GETİRDİ

Gökçeada MTAL öğrencisi Ramadan ZÜLKİYAR’ın fikri etrafında bir araya gelen Gökçeada İlçe Milli Eğitime bağlı bütün okullar birlikte bir kermes düzenleyerek gelirini İdlip şehitleri başta olmak üzere şehitlere bağışlama kararı aldılar.

Bir gencin önerisi Gökçeada’da eğitim veren okulların tümü tarafından kabul görünce ortaya çıkan güzellik, hem birlik ve beraberliğe katkı hem de şehitlere ve ailelerine saygı kapsamında anlamlı bir etkinliğe dönüşüyor.

Şehitler diyarı Çanakkale’nin bir ilçesi olan Gökçeada’da Milli Eğitim İlçe Müdürlüğüne bağlı okullar ve HEM (Halk Eğitim Merkezi) Çanakkale Savaşlarının yıl dönümü olan 18 Mart günü birlikte düzenleyecekleri kermes ile tüm şehitlere destek oluyorlar ve tüm Gökçeadalıları da destek olmaya çağırıyorlar.

Gökçeada MTAL, Gökçeada Atatürk Anadolu Lisesi, Gökçeada Özel Rum Lisesi, Gökçeada Ortaokulu, Gökçeada Cumhuriyet İlkokulu, Gökçeada Uğurlu Köyü İlkokulu, Gökçeada Yeni Bademli İlkokulu, Gökçeada Özel Rum İlkokulu, Gökçeada Burhanettin Kurt Anaokulu ve Gökçeada Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenecek kermes ile ilgili tüm kurum müdürlerine “Gökçeada’nın Sesi” olarak duygu ve düşüncelerini siz değerli okuyucularımız ile paylaşmalarını istedik.

Duygu ve düşüncelerin yer aldığı videoya fikrin sahibi genç öğrenci Ramadan ve satranç turnuvasında beraber ödül aldığı 2 genç öğrenci arkadaşının kermes için yaptıkları fedakarlığın sözünü aldığımız görüntüleri ekledik. İYİ İZLEMELER

Şehitlerimiz için anlamlı bir günde birlik ve beraberliğe tavan yaptıran bir etkinliğe imza atan kurumlarımız ( Gökçeada MTAL, Gökçeada Atatürk Anadolu Lisesi, Gökçeada Özel Rum Lisesi, Gökçeada Ortaokulu, Gökçeada Cumhuriyet İlkokulu, Gökçeada Uğurlu Köyü İlkokulu, Gökçeada Yeni Bademli İlkokulu, Gökçeada Özel Rum İlkokulu, Gökçeada Burhanettin Kurt Anaokulu ve Gökçeada Halk Eğitim Merkezi ) ve kısa bir süre önce gerçekleşen turnuvada kazandıkları ödülleri şehitlerimiz için kermese bırakan genç öğrencilerimize (Veysel Mehmet AKÇA, Erke SEVİM ve Ramadan ZÜLKİYAR) son olarak da gençlerimizin düşüncelerine kulak vererek güzelliklerin yaşanmasına fırsat veren Gökçeada Milli Eğitim camiasına sonsuz TEŞEKKÜR.

ŞİMDİ GÖKÇEADALILAR OLARAK BİZE DÜŞEN 18 MART GÜNÜ SAAT 12.30’DA KAMPÜSTE DÜZENLENECEK KERMESE HER KONUDA DESTEK VEREREK ŞEHİTLERİMİZİN ANISINA BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZE SAHİP ÇIKMAK. HAYDİ GÖKÇEADA GÖREV BAŞINA.

Total Page Visits: 1059 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: