GüncelYazarlar

BİR O YANA BİR BU YANA

  Güzel bir pazar günü Gökçeada Masterlar konuk ettiği 18 Mart Masterları  4-3 yenerek misafir takımın yenilmezlik serisine son verdi. Takımımızı desteklemeye gelen muhteşem taraftarımıza ve ilçe Milli Eğitim Müdürümüz Canip Hoca’ya teşekkür ederiz.

 Maça Kalede Abdullah, Defansta Yüksel, Cemal, Ramazan, Ekrem dörtlüsü, Orta sahada, Ercan, Burhan, Şükrü üçlüsü, İleri hatta Mustafa, Fatih, Volkan üçlüsü ile maça 4-3-3 taktiğiyle ilk onbiri oluşturan takımla çıktı.

Henüz maçın başlarında Şükrü AKIN(11) orta sahanın solunda aldığı pası hızlı düşüncesiyle defans arkasına attığı kontra topta Yeni transferimiz Volkan ÇARIK(9) bu muhteşem pası aynı güzellikle aşırtma bir vuruşla topu ağlarla buluşturdu. Takımla ikinci maçına çıkan Golcü oyuncu ilk golüyle tanışmış oldu. 18 Mart Masterlar daha ne oluyor derken Gökçeada Masterlar kontrataklara akın akın geliyordu. Tam bu esnada sol açıktan aldığı topu yaklaşık kırk metre sürerek ceza sahasına giren Fatih COŞKUN kaleciyle karşı karşıya kaldığı pozisyonda attığı şuta kaleci son hamlesini yapsa da Volkan’ın önüne düşen topa sadece dokunmak kaldı. On beş dakikada Gökçeada Masterlar skoru iki sıfıra(2-0) getirdi. Böylece Volkan ÇARIK hem kendisin hem de takımının ikinci golünü atmış oldu. Volkan kardeşimizi takıma kazandıran Cafe In Port sahibi Hüseyin YILMAZ abimize teşekkürü borç biliriz. Teşekkürler Hüseyin abi.

  Volkan ÇARIK sahada kaldığı dakikalarda takımına özgüven aşılamakta kalmayıp umutları yeşerten, her maçı kazanabilecek kapasitede olduğumuzu takıma haykırıyordu. Teşekkürler santrafor, teşekkürler 9 numara teşekkürler güzel yürekli insan. Gökçeada Masterlar’ın ataklarına ilk yarı zaman zaman cevap veren misafir takım kalede Abdullah AKMUGAN’ın muhteşem kurtarışlarını seyretmekle yetindi. İlk yarının son dakikalarında sahanın en iyilerinden Fatih COŞKUN, kaleci ile karşı karşıya net pozisyonda çalım atmayı tercih edince üçüncü golü kaçırmış ve ilk yarıya 2-0’la bitirip soyunma odasına gidildi.

   Devre arasında Teknik direktörümüz Metin AVCI Ramazan ENGİN, Cüneyt Ertürk değişikliğiyle takımı sahaya sürdü. Yazımın başlığından anlaşılacağı gibi oyun ve maç oyana akmaya başladı. 18 Mart Masterlar maça hızlı başladı. Henüz ikinci yarının ilk dakikalarında skoru 2-1 getiren golü buldu. Bu golün şaşkınlığı daha üzerinden atmadan misafir takımın ikinci golü geldi. Sahada ve tribünlerde tam bir şok ve şaşkınlık vardı. Misafir takımın eşitliği sağlamasında ki en büyük faktör oyuna stoper olarak başlayan Cüneyt ve Cemal’in uyumsuz olması en büyük faktördü. Kötü bir ikili olmuştu, dışarıdan ve kenar yönetimi tarafımdan tam fark edildiği anda 18 Mart Masterlar üçüncü golü bulup skoru 2-3′ getirmişti. Soğuk bir duş etkisi, iyi başlayan bir oyun kontrataklar, ikinci yarı tam tersi kendi tuzağına düşen Bir Gökçeada Masterlar vardı.

    Her şeye rağmen takımı tribünlerde destekleyen taraftarın ısrarla hadi bırakmayın bu maçı döndüreceksiniz. Gökçeadasporun kaptanı Emre Can kaptan (Büyük kaptan) bağırıyordu ilk kez mi geriye düştünüz ilk kez mi gol yediniz hadi, hadi bırakmayın haykırışları kulağımda çınlıyor.  ALLAH’ım bu insanlara mahcup etme bizi diyerek kendi kendime söyleniyordum. Tam o esnada saha kenarından bir hamle geldi hocamız Cüneyt’i ileri Fatih’i stopere çekmişti. Bu değişiklik takımın kımıldamasında büyük bir hamleydi. Tam bu esnalarda Volkan ÇARIK ceza sahasında rakibi geçip eşitlik golünü yapacağı anda sakatlanarak yerde kaldı. Kasığında çekmeden dolayı oyundan çıkarak Yerini Erkan ÇAKAR’a bıraktı.

Bu hamle zorunluda olsa takıma canlılık getirdi, Erkan bu sezon ilk kez takımı adına sahada yer alıyordu. Takımız elinden gelen tüm gayretlerini çabalarını sarf ediyor ama bir türlü beklenen gol gelmiyordu. Maçın hakemi elini kaldırarak uzatmaları gösteren beş(5) dakikayı işaret ederken beni sanki daha çok motive etti o hareket..…

Orta sahadan kaptığımız topu sağ çizgide oyuna yeni dahil olan Erdal SERT’in buluştuğu topu gayretle ileri sürükleme çabası faulle durduruluyordu. Topun başına Cemil ATAMAN geçse de Şükrü AKIN bana bırak ben kullanayım ısrarı ile topun başına geçti.

Son beş dakika oyun bir oyana derken bir buyana geçeceğinin habercisiydi sanki. Ceza sahası kalabalık beraberlik için her şeyini ortaya koyan takım tribünlerde dualar işte o an Kaptan Şükrü’nün kullandığı serbest atış tam istenilen noktaya doğru havadan süzülerek seyrediyor. Rakip takım bizim takım hepsi havadan gelen topa kendi istedikleri bir vuruşu yapmak için teyakkuzda. Gözler oyuna yeni giren Erkan ÇAKAR’ın rakip iki savunma oyuncusun üstünden savunmayı bozup topu takım arkadaşımız Ercan KESKİN’e rahat bir kafa vuruşuyla yapması için aktarmasını izliyor. Top altı pas çizgisinde kalecinin önünde fırsat bekleyen Cüneyt ERTÜRK’ün önüne düşünce bana sadece sakin ve rahat bir vuruş gerekiyordu. Vuruşu yaptığım an tribünlerden ve saha kenarından yükselen çığlıkları kolay unutmayacağım. Ben, meşin yuvarlak(Top) ve kaleci baş başa kalınca soğukkanlı sol ayak içiyle kalecisinin sağından topu olması gerek yer filelerle buluşturdum.

   ALLAH’ım kıyamet kopuyor sanki. Tribünler Emre Can eşliğinde coşuyor yer yerinden oynuyordu. Skor 3-3 ve kalan dakikalar iki(2) dakikadan az. Bu skor buruk bir sevinç olacaktı. Yetmezdi bize, o muhteşem taraftara hiç yetmezdi. Muhteşem taraftarımızın son dakika baskısını arkamıza alarak rakip sahada kurduğumuz baskı meyvesini verdi. Rakip stopere Erkan ve Erdal birlikte yaptığı baskıya ben de (Cüneyt) tüm çabamla eşlik edince hata geldi. Son bir hamle şansını kötü kullanan 18 Mart Masterlar stoperi topu benim önüme doğru oynamak zorunda bırakılmıştı. Takımımızın galibiyeti için bu son şansımızdı. Değerlendirmemiz gerekiyordu. Topu önünde bulduğum an da ceza sahasına doğru bir tık hamle ile topu önüme alarak doğru vuruş pozisyonu ayarladım. Sol ayakla kalecinin bu kez soluna doğru yaptığım vuruş filelerle buluşmuştu. Artık sevinme zamanı, çığlık atma zamanı. Duraklamalarda gelen iki(2) gol Gökçeada Masterlar’ı 4-3 öne geçirmişti. Bu galibiyetle Gökçeada Masterlar puanını on üç(13) yaparken 18 Mart Masterlar (22) puanda liderlik koltuğunda yerini korudu.

   Selam olsun Volkan ÇARIK’tan Abdullah AKMUGAN’a. Selam olsun Şükrü kaptandan Burhan KIRAÇ’a. Selam olsun Fatih COŞKUN’dan Yüksel PEKŞEN’e. Selam olsun Ercan KESKİN’den Mustafa AYAN’a. Selam olsun Ekrem KAZANCI’dan Cemal ÇETİNSOY ‘a. Selam olsun Ramazan ENGİN’den Erdal SERT’e. Selam olsun Salih DİREK’ten Recep GÜLSÜN’e. Selam olsun Cemil ATAMAN’dan Eyüp AKMUGAN’a. Selam olsun Erkan ÇAKAR’dan Muammer ÇAKIR’a. Selam olsun Metin AVCI’dan Hüseyin YILMAZ’a. Selam olsun Diyarlardan, Enes KIRAÇ ve Ayaz AKMUGAN’a. Selam olsun Cüneyt ERTÜRK’ten Emre Can AKIN ve GÖKÇEADASPOR A takımına. Selam olsun Canip Hocadan tribünlerde bizleri destekleyen MUHTEŞEM TARAFTARIMIZA. Selam olsun Gökçeada Masterlerdan Gökçeada’da yaşayan tüm HALKIMIZA. 

  Bütün takım arkadaşlarım teşekkürler, ayağınıza, emeğinize sağlık yürekli güzel insanlar.

Total Page Visits: 503 - Today Page Visits: 3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: