Güncel

BİRLİK OLMAZSA ÇÖZÜM OLMAZ

Gökçeada’da her yıl turizm sezonu başlarken yapılan toplantı (Turizm işletmecileri, kolluk güçleri, belediye ve kaymakamlık) bugün Değirmende yapıldı.

Toplantıya katılan Gökçeada kaymakamı Dr. Serhat DOĞAN ve Gökçeada Belediye Başkan Vekili Ercan İPEK ile birlikte İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Amiri ve Sahil Güvenlik Komutanı işletmecilerin sorunlarını dinleyerek yapılması gerekenleri uzun uzun konuştular.

Toplantıya katılan işletmeci sayısı beklenenden az oldu. Bir çok işletmeci kendi sorunlarının tartışıldığı toplantıya katılmayarak çözüme destek olmaya yanaşmadı.

Toplantıya katılan sınırlı sayıda ki işletmeci sorunlarını gündeme getirerek çözümü için toplantıya açtı. Kısaca sorunlar ortaya konuldu. Peki çözüm bulundu mu? Bu soruya evet diyemiyoruz.

Bir çok sorun her yıl dile getirilmesine rağmen çözümü gelecek yıllara kaldı. Çünkü çözüm için birlikte hareket etmesi gereken, örgütlenerek yetkili makamlara baskı oluşturması gereken işletmeciler bir arada hareket etmeyi beceremiyor. Kısacası kimse elini taşın altına koymak istemiyor ama tüm sorunlarının kendi lehlerine çözülmesi bekletisinde sezona giriyor. Sezon başlarken yapılan toplantıda çözüm yolları bulunsa da çözüm sezona yetişmiyor. Sezonda herkes bildiğini okuyor. Sezon sonunda da herşey unutuluyor. Bir sonra ki sezonda aynı ritüel tekrarlanıyor. Kanunları ve kurlları uygulamaya çalışan görevliler ile işletmeciler karşı karşıya gelerek istenmeyen ya da işletmecilerimizi zor durumda bırakan olaylar yaşanıyor.

Adamızda bir kaç ayı geçmeyen turizm sezonunun sorunlarına bu şekilde çözüm bulamayız. İşletmecilerin bir araya gelerek oluşturacakları güçlü bir örgütlenme (STK) ile sezon dışında kalan 8-10 aylık zaman diliminde yetkililerle iletişim içinde olmaları çözüm için olmazsa olmaz. Toplantılara katılmaya bile gerek duymayanlarla çözüme nasıl ulaşılacağı tam bir muamma.

Sadece bu toplantıya konu olan turizm işletmecilerinin değil Gökçeadalıların tüm sorunlarında birlik ve beraberlik içinde hareket etme zamanları gelmedi mi? BİZCE BU ZAMAN GELDİ DE GEÇİYOR. Haberimizin başlığında belirttiğimiz gibi BİRLİK OLMAZSA ÇÖZÜM OLMAZ..

516500cookie-checkBİRLİK OLMAZSA ÇÖZÜM OLMAZ
Total Page Visits: 292 - Today Page Visits: 2

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir