GüncelYazarlar

BİZ KEMALLER GELİYORUZ!

Altın çöpe düşse değerini kaybeder mi tenekeyi parlatsan hiç çeyrek altın eder mi?

Müstakbel 13. Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU’nu bu atasözümüz çok iyi anlatmakta değil mi? O siyasette kirli oyunların döndüğü kirli ittifakların ayyuka çıktığı bir dönemde, siyasetimize etrafına ışık saçan bir mum olarak girdi. Bir mum değil mi üflersin söner diye düşündüler. Her fırsatta üflediler; onlar üfledi onun ışığı harlandı, onlar üfledi o daha da ışıdı, en sonunda bir ışık topuna dönüşerek bu coğrafyanın güneşi oldu.

Bizler uzun yıllardır hakaret eden bağıran dün söylediğini bu gün inkâr eden siyasetçilere alışmıştık. Hatta ola ki bir siyasetçi doğru söylesin dürüst davransın şaşkınlığımızdan ne yaptığımızı bilemez hale geliyor onu linç ediyorduk. Siyasetçi dürüst olabilir mi? Hayır olamaz bize bağırmalı, hakaret etmeli, aşağılamalı hatta bize yumruk atmalı. Bay Kemal bunların hiç birini yapmıyor, aksine kendine ne yapılırsa yapılsın her daim nazik sevgi dolu. Hepimiz yadırgadık o olamaz dedik. Asla pes etmedi ne yaparsak yapalım bize rağmen bizden vazgeçmedi sevgisi ile bizi kucakladı, bize insan olduğumuzu hatırlattı ışığı ile bizi aydınlattı. ADALET dedi, HAK dedi, HUKUK dedi.

Bu noktaya; gübreli, pislikle kaplı yollardan hakaretlere, linçlere uğrayarak, emekle azimle geldi. Milletimize unutturulan bütün iyi meziyetleri tekrar hatırlattı. Onca hakarete, onca şiddete, onca kötülüğe her daim gülümsemesi ve sevecenliği ile karşılık verdi. İçimizdeki insanlığı tekrar uyandırdı.

Bu topraklarda daha önce halk bir Kemal’e “Mustafa Kemal ATATÜRK” görev vermişti. Aynı halk yine bir Kemal’e, “Kemal KILIÇDAROĞLU” görev veriyor. O Kemal damarlarındaki asil kanla bütün asil kanları birleştirdi çağlayan oldu geliyor. O bir Kemal idi, 81 milyon Kemal oldu. Hepimiz bir Kemaliz. BİZ KEMALLER GELİYORUZ!

Total Page Visits: 393 - Today Page Visits: 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: