Güncel

BİZE BIRAKTIĞIN BU VATAN VE CUMHURİYET SONSUZA DEK YAŞAYACAK

Vatanımızın kurtarıcısı ve Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Atatürk’ün “Naciz vücudunun” aramızdan ayrılışının 83. yılı tüm yurtta olduğu gibi Gökçeada’da gerçekleştirilen etkinlikler ile anıldı.

Gökçeada’da soğuk hava ve sert esen poyraza rağmen anma töreni için Cumhuriyet Meydanına gelen Gökçeadalılar ilk anma etkinliğinin başlaması için beklemeye başladılar.

Gökçeada MTAL öğretmenlerinden Cansu SOLMAZTEKİN’in sunucu olarak kürsüde konuşmaya başlaması ile ilk tören başladı.

Gökçeada Kaymakamlığı çelengini Gökçeada Kaymakamı Dr. Serhat DOĞAN, Gökçeada Garnizon Komutanlığı çelengini Gökçeada garnizon Komutanı Deniz Yarbay Selim KAHVECİ ve Gökçeada Belediye Başkanlığı çelengini Gökçeada Belediye Başkanı Ünal ÇETİN sıra ile sundular Atatürk’ün Anıtına.

Çelenk sunumlarının ardından saat 09:05 de sirenler çalması ile başladı saygı duruşu. Saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı ile “Anma Töreni”nin ilk bölümü sona erdi.

Tüm yurtta olduğu gibi Gökçeada’da da bayraklar yarıya indi ulu önderimiz için.

Törenin ardından her zaman olduğu gibi Gökçeada ADD ve Gökçeada CHP tarafından yapılan çelenk sunumları yanı sıra Gökçeadalıların da Atatürk Anıtına çiçek ve çelenk sunumları Ulu Önderimize duyulan saygının göstergesi olarak yazıldı hafızalara.

İlk törenin bitiminden yaklaşık 15-20 dakika sonra başlayacak ikinci tören için Gökçeadalılar ÇOMÜ Çok Amaçlı Salonuna geçtiler. Gökçeada MTAL tarafından hazırlanan ikinci tören için salona gelenler Atatürk’ün değişik fotoğrafları ile donatılmış sahneyi görerek duygulandılar.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan tören Gökçeada MTAL öğretmenlerinden Ömer ÇOLAK tarafından yapılan konuşma ile devam etti.

Duygulu anların yaşandığı törende öğrencilerin sunduğu oratoryoda Atatürk’ün “Gençliğe Hitabe”sinin ve gençlerin atamıza yanıtının da yer alması yoğun alkış aldı.

 Gerçekleştirilen 2 ayrı törenden oluşan görüntüleri videomuzdan izleyebilirsiniz. İYİ İZLEMELER.

Anma töreninde gösterdikleri performans nedeniyle Gökçeada ADD Şube Başkanı Mustafa SATAR tarafından hediye edilen “NUTUK” ile ödüllendirilen öğrenciler aldıkları sorumluluğu başarı ile yerine getirmenin mutluluğunu yaşadılar. Öğrencileri gösterdikleri performanstan dolayı Gökçeada İlçe Milli Eğitim Müdürü Canip KÜÇÜKOĞLU ve öğretmenleri tek tek tebrik etti. SAĞ OLUN ÇOCUKLAR. GELECEĞİMİZ SİZSİNİZ.

Gökçeada Belediyesinin kuruluşu GÖKAŞ da bu anlamlı güne katkı sunmak amacıyla hazırlattığı pilavı Cumhuriyet Meydanında Gökçeadalılara dağıtarak günü tamamladı.

BU VATAN İÇİN YAPTIKLARINI SAYMAKLA BİTİREMEYECEĞİMİZ ULU ÖNDERİMİZ ATATÜRK, NACİZ VÜCUDUN 83 YIL ÖNCE ARAMIZDAN AYRILSA DA BİZLERE MİRAS BIRAKTIĞIN CUMHURİYET BAŞTA OLMAK ÜZERE TÜM ESERLERİNE CANIMIZ PAHASINA SAHİP ÇIKACAĞIZ. SEN RAHAT UYU.

Total Page Visits: 544 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir