BU GÜN 23 NİSAN

Büyük Millet Meclisimizin açılışının 100. yılının coşku ile kutlanmasına COVİD19 engel olamadı. Tüm ülkede olduğu gibi Gökçeadalılar da coşkuları ile ulusal egemenlik ve geleceğimiz çocuklar söz konusu olunca engel tanımayacaklarını gösterdi.

99 yıldır alanlarda ve sokaklarda yaşanan coşku bu kez evlerde, balkonlarda ve pencerelerde yaşandı. Ulusal egemenliğimizin 100. yıl coşkusunu bizde yetişebildiğimiz kadarı ile sizlerle paylaşmak için erkenden mesaiye başladık.

İlk olarak sosyal mesafenin korunması amacı ile öğrencilerin ve vatandaşların katılmadığı çelenk sunumunu görüntüledik. Gökçeada İlçe Milli Eğitim Müdürü Canip KÜÇÜKOĞLU az katılımlı öğretmen arkadaş ile saat 09:00’da Atatürk Anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün çelengini sundu. Gerçekleştirilen saygı duruşu ve Okunan İstiklal Marşı ile ilk tören sona ermiş oldu.

Bayram için yaptıkları hazırlıkları evden çıkamadıkları için sergileyemeyen çocuklarımız coşkularını sosyal medya aracılığıyla paylaşarak bayramlarını kutlama yaparken dışarıdan gelen sesler ile yalnız olmadıklarını anladılar.

Gökçeada Kaymakamlığı, Gökçeada jandarma Komutanlığı, Gökçeada İlçe Emniyet Amirliği, Gökçeada VEFA Sosyal Destek Grubu ve Gökçeada CHP İlçe Başkanlığı özel olarak süsleyip hazırladığı araçlar ile sokak sokak dolaşırken yayınlanan coşku dolu müzikler çocuklarımıza dışarı çıkamasalar da coşkuyu yoğun olarak yaşattı.

Gökçeada VEFA Sosyal Destek Grubu süslediği araçlar ile sokağa çıkamayanlar için hizmetini sürdürürken bu güne özel bir görevi de yerine getirdi.

Gökçeada’nın Sesi olarak olabildiğince yakından takip ettiğimiz hizmet, Gökçeada Kaymakamı Ender Faruk UZUNOĞLU tarafından 7-12 yaş grubunda olan ve 23 Nisan doğumlu çocuklarımız, aynı yaş grubunda bulunan öksüz ve yetim çocuklarımız ile özel eğitim alan öğrencilerimize verilen hediyeler Gökçeada VEFA aracılığıyla çocuklara ulaştırıldı. Çocuklarımızın mutluluğunu görsellerimiz aracılığıyla tahmin edebilirsiniz.

Gün boyu coşku bu şekilde yaşanırken bir yandan da tüm evlerde akşam için hazırlıklar yapılıyordu. Saat 21:00 için balkonlar pencereler süslenmiş 83 milyon hep bir ağızdan İstiklal Marşımızı okumak için hazırlıklar tamamlanmıştı.

Saat 21:00. Sözün bittiği yer. Hepiniz yaşadınız. Nasıl anlatılır bilemiyorum. Atatürk’e olan sevgi ve saygımız, ulusal egemenliğe olan tutkumuz, çocuklarımıza düşkünlüğümüz hepsi bir arada coşkuya dönüşmüş pencere ve balkonlardan tüm dünyaya ilan ediliyordu. Bu anları gerek kendi çekebildiğimiz gerek çekim yaparak bize ulaştıran okuyucularımızın görüntüleri ile sizlere aktarıyoruz. İYİ İZLEMELER.

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI HERKESE KUTLU OLSUN.

Total Page Visits: 281 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: