BÜLENT AYLİ 8 YIL SONRA TEKRAR KENT KONSEYİ BAŞKANI

2019 yılında seçilen başkanın istifası ile boşalan ve yaklaşık bir yıldır işlevsizleşen Gökçeada Kent Konseyi için bugün yapılan genel kurul toplantısında 2014 yılında yapılan seçimlerden sonra istifa eden Bülent AYLİ tekrar seçildi.

69 delege ile gerçekleşen genel kurulda katılım oranı %80 in üzerinde oldu. 3 başkan adayının yarıştığı genel kurulda başkan adaylarının YK listelerinde yer alan ortak isimler dikkat çekti.

Saat 10:00 da Gökçeada Belediyesi Meclis Salonunda başlayan genel kurul, Divan Başkanlığına Mustafa ERDEM ve katip üyeliklere Mustafa SATAR ve ismet ÇALIŞKAN’ın seçilmesi ile devam etti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından gündemin seçim maddesine geçildi. Bülent AYLİ, Levent ERKİŞİ ve Alev Yasemin GENÇ listeleri ile birlikte divana adaylık dilekçelerini teslim etti.

İlk tur oylamada gerekli oy çoğunluğu (Toplam delege sayısının üçte ikisi) sağlanamadı. İlk tur oylamada Bülent AYLİ 30 (YK listesi 26), Levent ERKİŞİ 22 (YK listesi 21) ve Alev Yasemin GENÇ 6 (YK listesi 7) oy aldı.

İkinci tur oylamaya geçilirken Alev Yasemin GENÇ adaylıktan çekilince genel kurul karar alarak ikinci ve üçüncü tur oylamayı (ikinci tur oylamada toplam delegelerin % 51’i, üçüncü tur oylamada kullanılan oyların %51’i gerekiyordu) birleştirme kararı aldı.

Tüm delegeler tekrar oy kullandı. Sandıklar açılınca Bülent AYLİ’nin 32 (YK listesi 30) oy ve Levent ERKİŞİ’nin 26 (YK listesi 25) oy aldığı görüldü.

Yüksek Kayılımla gerçekleşen genel kurulda Bülent AYLİ Gökçeada Kent Konseyi Başkanı oldu. Seçilmesi nedeniyle Bülent AYLİ başta olmak üzere diğer adayları ve 2 kez sandığa gitmelerine rağmen yüksek katılım gerçekleştiren tüm delegeleri kutluyor ve TEŞEKKÜR ediyoruz.

Seçildikten sonra tebrik ettiğimiz ve düşüncelerini aldığımız Bülent AYLİ’ye bu yüksek katılımın ne anlama geldiğini de sorduk. Yanıtını videomuzda izleyebilirsiniz. İYİ İZLEMELER..

Gökçeada’nın geleceğinin daha sağlıklı kurulabilmesi için STK’ların rol alması gerektiği düşüncesi ile bugün yapılan genel kurulda ki katılım oranının yüksek olmasını umut verici bulsak da yeterli olmadığını düşünüyoruz. Bugün seçimler için gösterilen ilginin sürekli olmasını diliyor ve küçük hesaplar peşinde olmadan Gökçeada’nın sorunlarına sağlıklı projeler ile çözüm önermelerini arzu ediyoruz.

Başkan Bülent AYLİ ile birlikte Yönetim Kuruluna seçilen 15 arkadaşımıza destek olarak yol almak tüm Gökçeadalıların sorumluluğu olduğunu düşünüyoruz. Her koşulda katkı sunmak isteyenler ile iletişimin koparılmaması gerektiğini belirtiyor ve Bülent AYLİ ve ekibine BAŞARILAR DİLİYORUZ. SEÇİM SONUÇLARI GÖKÇEADA’YA HAYIRLI OLSUN.

Total Page Visits: 318 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: