EğitimGüncel

BURHANETTİN KURT ANAOKULU MEZUN TAKİBİNDE

Gökçeada Burhanettin Kurt Anaokulu geleneksel hale getirdiği mezun öğrencilerini takip etkinliği için Gökçeada Cumhuriyet İlkokulunu ziyaret etti.

Gökçeada Burhanettin Kurt Anaokulu idareci ve öğretmenleri 5 yıldır gerçekleştirdiği “mezun Öğrencileri Takip Etkinliği” projesi kapsamında Gökçeada Cumhuriyet İlkokuluna giderek geçen yıl mezun olan öğrencilerini sınıflarında ziyaret etti.

Ellerinde çiçeklerle önce Cumhuriyet İlkokul Müdürü Ömer Erdem BAYRAM’ı makamında ziyaret eden Gökçeada Burhanettin Kurt Anaokulu Müdiresi Duygu TOHUMCU ve beraberinde ki öğretmenler ziyarete geldikleri öğrenciler için bilgi aldılar.

4 şubeden oluşan (1-A, 1-B, 1-C ve 1-D) birinci sınıf öğrencilerinin çoğunluğunun (%85) Gökçeada Burhanettin Kurt Anaokulu öğrencilerinden oluştuğu bilgisi bu ziyaretin önemini daha da anlamlı kılıyor.

Kısa bilgilendirme sonrası sınıflar alfabetik sıra ile tek tek ziyaret edildi. Sınıf öğretmenlerinin çiçek ile, öğrencilerin de küçük hediyelerle onore edildiği sınıf ziyaretlerinde çocukların mutluluğu görülmeye değerdi. Mutluluk anlarını siz değerli okuyucularımız için olabildiğince görüntüledik. İyi İzlemeler.

Ziyaret sırası 1-D şubesine geldiğinde öğrencilerin diş sağlığı etkinliği için sınıf dışında olmaları, ziyaretçilerin boş sınıfta onları beklemeleri ve sınıfa dönen öğrencilerin şaşkınlık ve mutlulukları ilginç bir anekdot olarak hatırlanacak.

Öğrencilerin ziyaretler tamamlandıktan sonra teneffüste eski öğretmenlerinin etrafından ayrılmak istememeleri akıllara öğretmen- öğrenci ilişkisinden çok bir aile olmanın izlerini yansıtıyordu.

Miniklerimizi sadece görevimizi yapıyoruz anlayışı ile değil, kendi çocukları gibi özümsemiş tüm öğretmen ve idarecilerimize sonsuz TEŞEKKÜRLER. HAYDİ GÖKÇEADA DEĞERLİ ÖĞRETMENLERİMİZE HEP BERABER KOCAMAN ALKIŞ….

Total Page Visits: 1081 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir