BUTİK OTEL ESTİA (HESTİA)

Gökçeada’da yeni faaliyete başlayan “Butik Otel Estia”yı ziyaret için yol alırken aklımızda neden estia sorusu ile otele ulaştık.

Oteli işleten aile ile kısa bir sohbet sonunda edindiğimiz bilgi Yunan tanrıları Zeus, Hera, Demeter, Poseidon ve Hades’in en büyükleri olan Hestia’nın Türkçe telaffuzu ile ortaya çıkan bir isim ESTİA.

“İnsana verilen isim insanın kişiliğini, işletmeye verilen isim işletmenin performansını ve sürekliliğini etkiler” sözünden yola çıkıp kısa bir araştırma yaparak tanrıça Hestia’nın özelliklerini ve otelin bu isime uygunluğu merakımızı gidermemiz gerekiyordu. Kolları sıvadık ve otelin işletmesinin yapan aileyi biraz bunaltsak da otelin bu ismi hak ettiğine dair izlenimler edindik.

Son kararı siz değerli okuyucularımıza bırakmak için izlenimlerimizi paylaşalım. Otelin genç işletmecisi Eray ÖZTÜRK kameramıza heyecandan tüm detayları aktaramasa da biz Hestia’nın tüm özelliklerini ayrı ayrı karşılaştırdık. Önce Eray ÖZTÜRK’ün heyecanlı tanıtımını izleyelim. İYİ İZLEMELER..

Hestia- Sessiz Tanrıça, Olimpos’ta yanan kutsal ateşin ve dünyada yanan tüm ocakların mekanı sayılan tanrıça Hestia (sonsuz ateş tanrıçası), Evin ve misafirperverliğin bakire tanrıçası Hestia ve aile tanrıçası Hestia.

“Butik Otel Estia”ya ismini veren tanrıça için google’den bulduğumuz özellikler bunlar. Sessiz Tanrıça Hestia, otelin Gökçeada’da olması nedeniyle tartışmasız uyumlu. Çünkü Gökçeada kalabalık ortamlardan sıkılarak sessiz ve sakin bir tatil özleyenlerin gidebileceği son birkaç tatil yerlerinin başında geliyor.

Sonsuz ateş tanrıçası Hestia, Olimpiyatların ruhunu yansıtan Olimposun kutsal ateşi ile ruhunu bulan farklı kültürlerin birlikte yaşamına Gökçeada’dan başka kaç tatil yerinde tanık olabilirsiniz. Bu ilginizi çekiyorsa tatilinizi Butik Otel Estia’da yapmak için zaman geçirmeyin.

Evin ve misafirperverliğin bakire tanrıçası Hestia, Betonlaşmaya karşı halen direnen doğal ortamı ile Gökçeada’da kendinizi değerli hissedeceğiniz bir ortamda tatil yaparak bir misafir gibi ağırlanmanın dayanılmaz hafifliğini “Butik Otel Estia”da yaşayabilirsiniz.

Son olarak Aile Tanrıçası Hestia, ailenizle birlikte bir aile tarafından işletilen “Butik Otel Estia”da ödeyeceğiniz paradan çok sizi rahat ettirmeyi düşünen bir anlayış ile karşılaşacağınız ve iyi ki gelmişim diyeceğiniz bir tatil için arayacağınız telefon numarası 0 536 775 42 94.

Yıl boyunca oluşan yorgunluğunuzu ve artan stresinizi güvenilir bir ortamda atmak için kendinizi tanrıça Hestia’nın kollarına bırakın. Butik Otel Estia’da yerinizi ayırtın.

Total Page Visits: 675 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: