ÇevreGüncel

CAN DOSTLAR İÇİN UYARI

Gökçeada Belediyesi can dostlarımıza karşı sorumluluklarımızı hatırlatan bir uyarı yapmak ve farkındalık yaratmak amaçlı “Can dostlarımız çöp değildir” temasını ile belediye önüne konumlandırarak canları sıkılınca beraber oldukları hayvanları terk edenlere uyarı yaptı.

Gökçeada Belediyesi sosyal medyada paylaştığı “Evcil hayvanların sahipleri tarafından terk edilmesine dikkat çekmek amacıyla hazırladığımız ve farkındalık yaratmak için uyguladığımız “Can dostlarımız çöp değildir” temasını Belediyemizin önüne konumlandırdık. 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanununun 5. Maddesinin 7. Fıkrası uyarınca, ev ve süs hayvanları ile kontrollü hayvanların terk edilmeleri açık ve net bir şekilde yasaklanmıştır. Bu maddenin ihlali 513 TL idari para cezası ile müeyyidelendirilmiştir. ” bir yazı ile can dostlarımıza karşı sorumluluklarımız hatırlatılmıştır.

Poşete konularak sokağa bırakılan alçıdan yapılmış köpek maketlerini belediye önünde gören vatandaşlar önce bir anlam veremese de poşetlerin yanında bulunan levhayı okuyunca belediyenin bu uyarı etkinliğine destek vererek can dostlarımızı oyuncak olarak gören anlayışa ve bu tür davranışta bulunanları protesto ederek yaptırımların istisnasız uygulanması gerekliliğine vurgu yapan dileklerde bulundular.

CAN DOSTLARIMIZ OYUNCAK DEĞİLDİR. CANIMIZ SIKILINCA SOKAĞA ATAMAYIZ.

Total Page Visits: 832 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir