Güncel

ÇANAKKALE SES’İN GÖKÇEADA KAMPI SONA ERDİ

KESK’e bağlı SES (Sağlık Emekçileri Sendikası) üyelerinin 2 günlük Gökçeada kampı sona erdi.

Dün (Cumartesi) Gökçeada’ya gelen sağlık emekçileri topluca yaptıkları kahvaltı sonrası adayı tanımak ve denize girmek için ayrıldıkları kamp alanında akşam saatlerinde tekrar bir araya geldiler.

Neşeli geçen akşam yemeği sonrası geç saatlere kadar sohbetin ana konusu işlerini daha iyi yapabilmek ve hakları için sürdükleri mücadelelerini daha iyi sürdürebilmek amacı ile neler yapmaları gerektiği oldu.

Adamızda yaşayan ve kampa davet edilen konuklarına sordukları sorular ile adada yaşamın şifrelerini öğrenmeye çalıştı sağlık emekçileri.

Kampta söyleşi için davet edilen konuklar akşam yemeği sonrası ve kahvaltı sonrası merak edilen sorulara samimi yanıtlar vererek kampa renk kattılar.

Söyleşi için davet edilen konuklardan Tuğba EMİROĞLU Rum Kültürü ve Gökçeada konusunda, Mehmet GÜRMEN Ekolojik Tarım ve Permakültür konusunda ve Ercüment Yalçın SÜRÜCÜ de “Bir başka yaşam mümkün” konusunda sağlık emekçilerinin sorularını yanıtladı.

Yağan yağmura rağmen çadırlarında geceyi rahat bir şekilde geçiren sağlık emekçileri erkenden kalkarak kahvaltı saatini beklemeye başladılar.

Bir gün önce kurdukları çadırlarını toplamaya başlayan sağlık emekçileri Ayşe Hemşire ve Fatma Bacının hazırladığı kahvaltı ile güne başladılar.

Kahvaltı sonrası kampa davet ettikleri konukları ile samimi bir sohbet ortamı oluşturdular.

Saatler su gibi akıyor ve ayrılma zamanı yaklaşıyordu. Sağlık emekçileri istemese de Yarın (Pazartesi) başlayacak mesaileri için adamızdan ayrılmak zorundaydılar.

Geri dönüşte sorun yaşamamak için gemi saatlerini göre yapılan program (Gökçeada’ya geldiyseniz uymak zorunda olduğunuz bir kural) gereği vedalaştılar birbirleriyle.

Kamp alanından son olarak ayrılan gruba kampı değerlendirmelerini talep ettik Gökçeada’nın Sesi olarak. Çanakkale SES Hukuk ve TİS Sekreteri Murat DAĞDELEN tarafından yapılan kısa değerlendirmeyi videomuzda izleyebilirsiniz. İYİ İZLEMELER..

Gökçeada’yı çok beğendiklerini belirten (Bir çoğu ilk kez adamıza gelmiş olan) sağlık emekçileri tekrar geleceklerini (daha uzun bir kamp süresi programlayarak) belirterek ayrıldı Gökçeada’dan.

YOLUNUZ AÇIK OLSUN SAĞLIK EMEKÇİLERİ. GÖKÇEADAYI TERCİH ETTİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER..

Total Page Visits: 1017 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir