Güncel

ÇANAKKALE’NİN CHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANLARI GÖKÇEADA’DA

CHP Çanakkale İl Başkanı M.Ümit URAL partisinin ilçe belediye başkanları ile Gökçeada’da esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi.

11 ilçe başkanı ile planlanan programa İmranlı (Sivas) Belediye Başkanının cenazesi ve deniz geçişleri nedeniyle yola çıktığı halde gemiye yetişememelisi (Bozcaada Belediye Başkanı) nedeniyle 4 ilçe belediye başkanı katıldı. (Adamızın ulaşım sorunu)

Ayvacık Belediye Başkanı Mesut BAYRAM, Bayramiç Belediye Başkanı Mert UYGUN, Çan Belediye Başkanı Bülent ÖZ ve Çardak Belediye Başkanı Metin SEMERCİ ile birlikte 09:00 gemisi ile adamıza gelen CHP Çanakkale İl Başkanı M.Ümit URAL Kuzu Limanında İlçe Başkanı İsmail ÖZTÜRK ve partililer tarafından karşılandı.

Erken saatte ilçelerinden ayrılan başkanlar ile birlikte yapılan kahvaltı ardından ilçe binasına geçildi.

İlçe binasında partililer ile kısa bir sohbet eden başkanların adamıza geliş nedenlerini CHP Çanakkale İl Başkanı M.Ümit URAL özetle açıkladı. “Ülkemizin içinde bulunduğu durum ve yaşanan sorunlara (özellikle esnaflarımızın sorunları) partimizin belediye başkanları nasıl yaklaşıyor, ilçelerinde ne yaparak sorunların çözümüne katkı sağlıyor bu bilgileri ilk ağızdan esnaflarımız ile paylaşmak için Gökçeada’dayız” cümleleri ile geliş nedenleri olarak açıkladı CHP Çanakkale İl Başkanı M.Ümit URAL.

Zamanın darlığı, gezilecek esnafın çokluğu nedeniyle hemen harekete geçildi. Parti binasının hemen yanında bulunan “Hikmet’in Kahvesi”nden başlayan ziyaretler gün boyu ara vermeden, küçük büyük ayırmadan ve yapılan işin niteliğine (ticaret, hizmet ve imalat) bakılmaksızın gemi saatine kadar esnaflar ziyaret edildi.

Ziyaretlerde esnaflarımızın sorunları sohbet konusu oldu. Sohbetlerde hizmet sektöründeki esnaflarımızın müşterilerinin azalmaya başladığını söylerken, ticaret yapanların sattıkları fiyata ürün alamadıklarını belirtmesi ve bu durumun devam etmesi ile kepenklerin kapanma noktasına geleceklerini söylemeleri ada esnafımızın genel durumunu özetliyordu.

CHP Çanakkale İl Başkanı M.Ümit URAL ve ilçe belediye başkanları esnaf ziyaretleri esnasında STK’lara da uğramayı ihmal etmediler. İlk STK ziyareti olarak ADD Gökçeada Şubesi ziyaret edildi. Şube başkanı Mustafa SATAR ve dernekte bulunan üyeler tarafından karşılanan başkanlar ADD Gökçeada Şubesinin çalışmaları ile ilgili bilgiler alarak takdir ve başarı dileklerini sundular.

Başkanlar zaman darlığı nedeniyle uzun kalamadıkları ADD Gökçeada Şubesinden Şube Başkanı Mustafa SATAR tarafından kendilerine hediye edilen 2022 takvimleri ellerinde ve ATATÜRK rozetleri yakalarında ayrıldılar.

Her anlarını esnaflar ile geçirmek için koşuşturan başkanlar Gökçeada Belediye başkanı Ünal ÇETİN ile görüşmek için kararlaştırılan saat gelince birlikte Gökçeada Belediye binasına geçtiler.

Gökçeada Belediye Başkanı Ünal ÇETİN tarafından kapıda karşılanan başkanlar, meslektaşları ile birlikte çay eşliğinde sohbet ettiler. Sohbetin konusu yaşanan ekonomik sıkıntılar ve çözüm için yapılacaklar üzerineydi. Güzel bir ortamda geçen sohbet uzun sürmedi. Çünkü zaman azalıyordu ve gezilecek daha çok esnaf vardı.

Ara vermeden esnaflar gezilmeye başlandı. Sıra Cemevine gelmişti. Cemevi Kültür Derneği Başkanı Hayrettin ALTUNCEVAHİR tarafından karşılanan başkanlar burada da bir çay içimi sohbet ettiler. Yeni yapılan Cemevi hakkında bilgi alan başkanlar izin isteyerek ayrıldılar.

Kalan zamanı iyi değerlendirmek için soluk almadan esnaf ziyaretine devam eden başkanlar, Esnaf odasını ve esnaflarımızın sıkıntılarına çözüm sunmak için çabalayan Esnaf Kredi Kooperatifini de ziyaret ettiler.

Gemi saatine az kalmıştı. Son dakikalarını da esnaflar ile geçiren başkanlar için adamızdan ayrılma zamanı gelmişti. Uğrayamadıkları esnaflardan özür dileklerini ulaştırması için CHP Gökçeada İlçe Başkanı İsmail ÖZTÜRK’ü görevlendiren başkanlar ziyaretlerine son verdiler.

ESNAFLARIMIZIN SORUNLARINI DİNLEMEK İÇİN ZAMAN AYIRAN VE TÜM GÜNLERİNİ BİR KAHVALTI VE 2 ÇAY İLE GEÇİREN TÜM BAŞKANLARA TEŞEKKÜRLER..