Güncel

CEZALAR GÖKÇEADALILARI KORUMAK İÇİN

Uzun zaman önce alınmasına rağmen cezai işlem uygulanmayan maske zorunluluğu kararı geçen hafta Çanakkale valiliği tarafından alınan ve maske takma zorunluluğuna uymayanlara 900 TL ceza kesilmesi kararı adamızda uygulanmaya başlandı.

Salı günü başlatan ve her gün aralıksız devam eden denetimlerde pazar akşamı itibari ile 35 kişiye maske takmadığı için cezai işlem uygulandı. Cezai işlemler denetim görevini gerçekleştiren kolluk güçlerince yerine getirildi.

İtiraz edenler olsa da denetimler ve verilen cezalar genelde olumlu karşılanıyor. Vatandaşlar kendilerini ayrıcalıklı gören ve yasağa uymak istemeyenlere tepkili. “Bir kural varsa herkes uymalı” sözü bu günlerde sık duyulur oldu.

Cezalar ile ilgili yetkililerin duruma yaklaşımları ise biraz daha farklı. Denetim ve kesilen cezalar ile ilgili görüşlerine başvurduğumuz yetkililer amaçlarının vatandaşı cezalandırmak değil sağlığını korumak olduğunu belirtiyorlar.

Sürecin başından bu yana alınan önlemler ve vatandaşın kurallara uyumu ile neredeyse sıfır vaka ile (Şüphe duyulan bir kaç vaka olsa da Gökçeada’da tedavisi tamamlanan tek vaka mevcut) bu güne gelindiğini belirten yetkililer, iyi giden bu süreci bir kaç kişinin keyfi davranışına kurban edemeyiz görüşündeler.

Yetkililer son olarak tüm vatandaşlara seslenerek “Gemi seferlerinin de arttığı 01 Temmuz tarihinden sonra adamıza giriş yoğunluğu artacak. 3 kuraldan (Hijyen, maske ve sosyal mesafe) biri olan maske zorunluluğu sağlığımız için çok önemli. Bu nedenle denetimlerimiz ve uymayanlara cezai işlem uygulama aralıksız devam edecek. Tüm vatandaşların kurallara uyarak kolluk güçlerimizle karşı karşıya gelmemesi en büyük dileğimiz” sözleri ile uyarılarını tekrarladılar.

SAĞLIĞIMIZ İÇİN 3 KURALA (HİJYEN, MASKE VE SOSYAL MESAFE) UYALIM, UYMAYANLARI UYARALIM..

Total Page Visits: 872 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir