Güncel

CHP 100 YAŞINDA

09 Eylül 1922 tarihinde İzmir’in kurtuluşu ile kazanılan büyük zaferden tam 1 yıl sonra (09 Eylül 1923) zaferi kazanan kadrolar Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğinde parti kurarak ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine ulaştırmak amacı ile çalışmalara başladı.

Kuruluş tarihinden 2 ay geçmeden cumhuriyeti ilan eden ve bir çok konuda (özellikle kadın hakları konusunda) dünyaya örnek olan uygulamaları ile adından söz ettiren CHP bugün 100 yaşında.

CHP Genel Merkezi tüm örgütlerin farklı etkinliklerle kutladıkları 100. Yıl, tüm örgütlerin aynı saatte yaptıkları çelenk sunumu ve basın açıklaması adamızda da gerçekleştirildi.

CHP Gökçeada İlçe Başkanı Süleyman ÇELEBİ (geçen hafta gerçekleşen kongre ile seçilen) ve Gökçeadalı CHP’liler saat 10:00 olduğunda Cumhuriyet Meydanında bir araya gelerek ülkemizin kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin kurucusu ve CHP’nin ilk Genel Başkanı ATATÜRK anıtına çelenk sunumunu gerçekleştirdi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın hep birlikte okunmasının ardından ilçe yönetiminden Seda ÖNCEL basın açıklamasını okudu.

Alkışlarla bitirilen tören sonrası partililer parti binasında bir araya gelerek önümüzdeki süreçte yapılacak çalışmalar hakkında sohbet ettiler.

100 yıllık tarihiyle (Kenan EVREN döneminde geçici kapatılma süresi hariç) cumhuriyetimizin hafızası olan CHP’nin 100. Yaşını ve büyük zaferi simgeleyen İzmir’in kurtuluşunun 101. Yılını KUTLAR, Cumhuriyetimize ve CHP’ye nice başarılı yüzyıllar DİLERİZ..

Total Page Visits: 829 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir