CHP KONGRESİNDE İTTİFAK KAZANDI

2 Adayın yarıştığı kongrede %93 katılım ile rekor kırılırken, yerel seçimlerde alınan tavırların karşı karşıya getirdiği adaylardan İsmail ÖZTÜRK ve ekibi yeni yönetimi oluşturdu.

2 aday ve ekibininde sabah saatlerinde ada dışından gelen konukları karşılamak için Kuzu Limanında bir araya gelişleri ile başlayan gün, y,ne kongre sonrası Değirmen Cafe’de birlikte içilen çaylar ile sonlandırılırdı.

Gün boyu güzel karelerin görüntülendiği kongrenin konukları Çanakkale CHP Milletvekili Özgür CEYLAN, CHP Çanakkale İl Başkanı İsmet GÜNEŞHAN, Çanakkale İl Genel Meclis Başkanı Sadık GÖĞÜSGEREN ve İl Genel Meclis Üyesi (Eceabat) Halil DUYMAZ partililer tarafından limanda karşılandı.

Karşılama görüntüleri partide ayrışma bekleyenleri hayal kırıklığına uğratacakları üzecek kadar güzeldi. Hep birlikte parti binasına geçilerek bir süre sohbet edildi. Uzun zamandır parti binasında bir araya gelemeyen partililer güle oynaya kongrenin yapılacağı salona geçtiler.

İlçe Başkanı Mehmet GÜNEŞHAN tarafından yapılan açılış konuşmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal marşı okundu.

Ortak verilen önerge ile Çanakkale CHP Milletvekili Özgür CEYLAN divan başkanı seçilerek kongre başlamış oldu.

Konuklardan Çanakkale İl Genel Meclis Başkanı Sadık GÖĞÜSGEREN ve CHP Çanakkale İl Başkanı İsmet GÜNEŞHAN konuşmalarının ardından faaliyet ve hesaplara geçildi.

Mevcut yönetimin ibrası yapılarak seçimlere geçildi. İlçe Seçim Kurulunun sorumluluğu devralması ile konuklar salondan bir süreliğine ayrıldı.

Çanakkale CHP Milletvekili Özgür CEYLAN, CHP Çanakkale İl Başkanı İsmet GÜNEŞHAN, Çanakkale İl Genel Meclis Başkanı Sadık GÖĞÜSGEREN ve İl Genel Meclis Üyesi (Eceabat) Halil DUYMAZ salondan ayrı kaldıkları 45 dakika içinde yapımı devam eden Gökçeada Cemevi inşaatını inceleyerek Gökçeada Cemevi ve Kültür Derneği Başkanı Hayrettin ALTUNCEVAHİR’den bilgi aldılar.

Konuklar tekrar salona döndüklerinde katılımın rekor kırdığı sandıkta oy verme işlemi beklenen bir kaç kişi dışında tamamlanmış durumdaydı.

48 delegeden 45 tanesinin oyunu kullandığı kongre 2 adayın sıcak görüntüleri ile hafızalardan uzun süre silinmeyeceğe benziyor.

Açılan sandıktan 1 oy geçersiz çıkarken 29 oy Mavi Listeye, 15 oy Beyaz Listeye çıkarken başkanlığı kazanan İsmail ÖZTÜRK’ü ilk kutlayanın rakibi Mehmet GÜNEŞHAN olması Gökçeada CHP’de güzel günlerin müjdesi olarak yorumlandı.

Kazanan adayı tebrikler devam ederken ortaya atılan birlikte çay içme önerisi anında kabul görerek Değirmen Cafe’ye geçilerek konukların gemi saatine kadar sohbet edildi.

Gökçeada’nın Sesi olarak bu güzel güne tanıklık edip sizlere aktarmanın gururu da bize kaldı.

SEÇİLEN YENİ YÖNETİMİ TEBRİK EDER GÖKÇEADA’YA HAYIRLI OLMASINI DİLERİZ.

Total Page Visits: 455 - Today Page Visits: 1

One thought on “CHP KONGRESİNDE İTTİFAK KAZANDI

  • 19.01.2020 tarihinde, saat 11:49
    Permalink

    Gokceada CHP ILCE kongresi delegeleri ve partilerin yogun katılimila yapıldı.Kongre bitiminde sonra hic kimse kazanmadığı ve kayip etmedig Tek kazanın CHP oldgu görüldü partinin icinde dolaşan kara bulutlar .Sandıkta yeni bir CHP cıkmış havası hakim oldu.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: