Güncel

ÇOCUKLAR BİLİM İLE SOSYALLEŞİYOR

Bugün Gökçeada Cumhuriyet İlkokulu ve Zeytinliköy Özel Rum İlkokulu öğrencileri kendilerini ziyaret eden Fevziye Mektepleri Vakfı Işık Lisesinde öğrenim gören ağabey ve ablaları ile bir etkinlik gerçekleştirdi.

Bir bölümünü yakından izleme fırsatı bulduğumuz etkinlikte öğrenciler kurulan farklı istasyonlarda (fen, Spor, Matematik, Yabancı Diller ve Sanat) hem eğlendiler hem öğrendiler.

5 öğretmenleri ile okullara konuk olan 43 lise öğrencisi gruplar oluşturarak sınıfları tek tek ziyaret etti ve bilimin ne kadar eğlenceli olabileceğini Gökçeadalı öğrencilere gösterdiler.

1885 tarihinde Selanik’te kurulan ve 137 yıllık tarihe sahip olan “Fevziye Mektepleri Vakfı”, deneyiminden gelen birikimi Gökçeadalı öğrencilere sosyal bir ortamda eğlenceli bir şekilde aktardı.

Bugün yapılan etkinlik ile ilgili sorularımızı konuk öğretmenlerin 4’ünü bir arada yakalayınca sorduk. Etkinlik ile ilgili amacın ne olduğu ve öğrencilere ne kazandıracağını. Yoğunlukları arasında zaman ayırarak sorumuza yanıt verdiler. Kendilerine TEŞEKKÜR EDERİZ. Yanıtlar videomuzda. İYİ İZLEMELER..

Bugün gerçekleşen etkinliğin etkisini anlamak için yaşamanız gerekiyordu. Çocuklarımızın bilime merakı ve öğrenirken eğlenilebileceklerini fark etmeleri dolayısıyla mutluluklarını anlatmaya kelimeler yetersiz kalır.

Siz kelimeler yerine fotoğraflardan yaşananları anlayabilirsiniz. GELECEĞİMİZ OLAN ÇOCUKLARIMIZ İÇİN EMEK HARCAYAN HERKESE SONSUZ TEŞEKKÜRLER.

Total Page Visits: 701 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir