Güncel

ÇOCUKLARIMIZ GELECEĞE NEFES VERİYOR

Gökçeada Milli Eğitim Müdürlüğü “Geleceğe Nefes” projesine destek olmak için öğrencilere tohum dağıtıyor.

Bakanlık tarafından hazırlanarak gönderilen Kızılçam tohumlarını anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine dağıtarak küçük yaşta ağaç sevgisini aşılamak ve çocuklarımızı yeşil ile tanıştırmak amaçlı etkinlik kapsamında her öğrenci için gübre destekli küçük saksılar içinde tohumlar sınıflarda dağıtıldı.

Bugün Yeni Bademli İlkokulu, Gökçeada ortaokulu ve Burhanettin Kurt Anaokulunda öğrenciler tohumları Gökçeada Milli Eğitim Müdürü Canip KÜÇÜKOĞLU elinden aldı.

Tohumları dağıtırken nasıl fidana dönüştürüleceğini Gökçeada Ortaokulunda Milli Eğitim Müdürü kendisi anlatırken Burhanettin Kurt Anaokulunda, okulun kuklası “Neriman Teyze” anlattı. Kukla Neriman Teyze anlatırken miniklerimiz de tohumları ekti. Bu bölümü videomuzdan canlı izleyebilirsiniz. İYİ İZLEMELER..

Tohum dağıtımları yarın da diğer okullardaki öğrencilerle devam edecek. Bakanlık tarafından hazırlanan saksıların çöp oluşturmaması dikkat çekici. Özellikle saksılar tohumlar için besleyici (gübre) özellikte olduğundan fidan çimlendikçe eriyerek tohumu besleyecek. Ayrıca tohumların nasıl çimlendirileceği açıklaması çocuklarımıza yol gösterici.

ÇOCUKLARIMIZIN YEŞİL İLE TANIŞMASI VE YEŞİLİ SEVMELERİ İÇİN GERÇEKLEŞTİRİLEN ETKİNLİK İÇİN EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR..

Total Page Visits: 628 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir