Güncel

ÇOCUKLARLA FELSEFE

Gökçeada Belediyesi tarafından organize edilen ve bu yıl ikincisi gerçekleştirilen “Geleneksel Felsefe Günleri” etkinliği, Belgin ÖNAL Hoca ve öğrencilerin umut dolu dilekleriyle sona erdi.

Geçtiğimiz yıl başlatılan ve 2 hafta sonunda 4 güne yayılarak Felsefe Öğretmeni Belgin ÖNAL ile çocukları buluşturan etkinliğin ikincisi de bu gün gerçekleşen ders ile sonlandırıldı.

Katılımcılara (özellikle çocuklara) düşünme, sorgulama ve yaşamı anlama konusunda yol çizmeyi amaçlayan “Geleneksel Felsefe Günleri” geçen yıl olduğu gibi bu yıl da güzel anların yaşanmasına neden oldu.

Son gün olması nedeniyle bir vedalaşma havasında geçen ders sonunda katılımcılara katılım belgesi verildi.

Son derse katılarak kısa bir konuşma yapan Gökçeada Belediye Başkanı Ünal ÇETİN, çocuklarımızın masumiyetine olumsuz örneklerin bol olduğu bir süreçte gerçekleştirilen bu etkinliğin önemine vurgu yaparak Belgin ÖNAL Hocaya katkılarından dolayı teşekkür ederek eşi Mehtap Hanım ile birlikte çiçek verdi.

Aldığı çiçek buketini katılımcılarla tek tek paylaşan Belgin Hoca yoğun alkış aldı. Çocukların kendisi için yazdığı mektuplar okunurken duygulanan Belgin ÖNAL mutluluğunu tekrar tekrar teşekkür ederek katılımcılar ile paylaştı.

Çocuklar etkinlik için düşüncelerini kameramıza sizler için anlattı. İYİ İZLEMELER

Sonuç olarak bu günü özetlersek. Gökçeada Belediyesinin adamıza getirdiği bulut (Felsefe Öğretmeni Belgin ÖNAL) sayesinde çocuklarımız yağmura şiir yazdı.

Dersten sonra çocuklar kendi aralarında satranç oynayarak eğlendi.

GELECEĞİMİZ ÇOCUKLARIMIZA DOĞRUYU BULMALARI İÇİN EMEK HARCAYAN HERKESE SELAM OLSUN.

Total Page Visits: 881 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir