Güncel

ÇOMÜ İLÇE ÇALIŞTAYLARINA DEVAM EDİYOR

ÇOMÜ Rektörü Cüneyt ERENOĞLU 3 ay önce aldığı görevde “ilçelerimizin sorunlarına çözüm için akademik destek” vizyonuyla başlattığı ilçe çalıştaylarının üçüncüsünü adamızda gerçekleştirdi.

Biga ve Lapseki ilçelerinde yapılan çalıştaylardan sonra gerçekleşen Gökçeada Çalıştayında “sorunların çözümüne üniversitenin verebileceği katkı ne olabilir” sorusuna yanıt arandı.

Gökçeada Belediyesi ile birlikte yapılan çalıştaya çok fazla akademisyen (ÇOMÜ Rektör Yrd. Prof Dr. Evren KARAYEL GÖKKAYA, ÇOMÜ Rektör Yrd. Prof Dr. Dinçay KÖKSAL, ÇOMÜ Rektör Danışmanı Öğr. Görevlisi Mustafa İlker GÜLCEMAL, MEYOK Koordinatörü Doc. Dr. Engin GÜR, MEYOK Koord. Yardımcıları Öğr. Gör. Cahit AKKAYA ile Öğr. Gör. Selin GÜREMEN, ÇOMÜ Genel Sekreter Yrd. Tanju GÜDÜK, Ayvacık MYO Müd. Öğr. Gör. Burak BALIK, Bayramiç MYO Müd. Dr. Öğr. Üyesi Emin YAKAR, Biga MYO Müd. Öğr. Gör. Ertuğrul BİLGÜCÜ, Çan MYO Müd. Öğr. Gör. Akın ARSLAN, Çanakkale Teknik Bilimler MYO Müd. Öğr. Gör. İsmail SATMAZ, Çanakkale Sağlık Hizm. MYO Müd. Öğr. Gör. Deniz EMRE, Deniz Tekn. MYO Müd. Dr. Öğr. Üyesi Halit KUŞKU, Ezine MYO Müd. Dr. Öğr. Üyesi Mustafa EKİCİ, Gelibolu Piri Reis MYO Müd. Dr. Öğr. Üyesi Abdülkerim DİKTAŞ, Yenice MYO Müd. Öğr. Gör. Murat GÜNAY, Gökçeada MYO Müd. Dr. Öğr. Üyesi Gülay KESKİN ile birlikte görev yapan hocaları, Gökçeada Uygulamalı Bilimler YO Müd. Dr. Öğr. Üyesi Hande KANDUR ARSLAN ile birlikte görev yapan hocalar)  ile birlikte katılan ÇOMÜ Rektörü Prof Dr. Cüneyt ERENOĞLU adamızın sorunlarına nasıl katkı verebileceklerini masaya yatırdı.

ÇOMÜ Rektörü Prof Dr. Cüneyt ERENOĞLU’nun açılış konuşmasıyla başlayan Çalıştayda çalıştaya ev sahipliği yapan Gökçeada Belediye Başkan Vekili Ercan İPEK, üniversite ile bugüne kadar yapılan görüşmeleri özetleyerek gelinen noktanın altını çizdi. Ercan Başkan “birlikte hareket edersek alacağımız akademik desteklerden en yüksek seviyede yarar sağlarız” sözleriyle sorunların çözümünde çıkış noktamıza dikkat çekti.

Bazı katılımcıların da düşünce ve önerilerini paylaştığı çalıştayda akademisyenler notlarını aldı ve çözüm önerilerini hazırlamaya başladılar.

Çalıştayda bir katılımcının hatırlattığı bir soruna (adamızda Gelibolu’ya taşınan bölüm) yanıt veren ÇOMÜ Rektörü Prof Dr. Cüneyt ERENOĞLU, yapılacak yeni bina için gerekli kararın verildiği ve 2024 yılında binanın yapılacağı müjdesini verdi. ERENOĞLU, görev yaptığı dönemde ilçelerin sorunları ile yakından ilgileneceğini ve farklı nedenlerden dolayı ortaya çıkacak sorunların çözümünde keyfiyete izin vermeyeceğini belirterek katılımcıları rahatlattı.

ÇOMÜ bünyesinde ilçelerde eğitim veren kurumları kariyer basamağında kullanmak isteyenlerin pek hoşuna gitmeyecek uygulamaları (ÇOMÜ- ilçeler işbirliği) başlatan ÇOMÜ Rektörü Prof Dr. Cüneyt ERENOĞLU’nu yürekten kutluyor ve kendisi ile birlikte tüm ÇOMÜ akademisyenlerine BAŞARILAR DİLİYORUZ.

 

 

Total Page Visits: 345 - Today Page Visits: 3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: